Scroll to top
WESOŁE FERIE 2019
10:00 28 stycznia 2019 do 12:00 1 lutego 2019
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

28 stycznia (poniedziałek) godz. 10.00-12.00 – Włoska podróż.  Warsztaty podróżniczo-kulinarne. Podczas zajęć dzieci wybiorą się w podróż po Włoszech. Poznają kuchnię, włoskie słówka oraz zagrają we włoskie gry.

29 stycznia (wtorek) godz. 10.00-12.00 – TAJLANDIA „PLA TAPIAN BAI LAN, CZYLI TAJSKIE SZCZĘŚCIE”. Warsztaty etnograficzno-plastyczne. Dawny Syjam to nie tylko czysta woda i piękne plaże, to także tradycja oraz niesamowita kultura, muzyka i taniec. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się m.in., że Bangkok w języku tajskim oznacza jedną z najdłuższych nazw miejscowości na świecie oraz, że w Tajlandii bardzo ważne jest rękodzieło, którym trudnią się nawet dzieci, a szczególnie urokliwe są kompozycje ławicy rynek, które kiedyś wisiały nad kołyskami, aby ułatwić maluchom zasypianie. Takie rybki zawieszano także przed domem jako talizman, który miał przynosić szczęście.  Podczas tajskiej podróży dzieci wykonają taki amulet.

30 stycznia (środa) godz. 10.00-12.00 – EGIPT „ZAJRZYJ W OCZY NEFRETETE”. Warsztaty etnograficzno-plastyczne, podczas których dzieci postarają się rozszyfrować prawdziwe egipskie zagadki, poznają starożytne znaki (hieroglify), zamienią się w małych archeologów, będą odkrywały tajemnice piramid a na koniec wykonają amulet szczęścia – skarabeusza.

31 stycznia (czwartek) godz. 10.00-12.00 – TURCJA „WSPANIAŁA TURCJA”. Warsztaty etnograficzno-plastyczne. Będzie to opowieść sprzed 500 lat, kiedy Turcja była prawdziwym Imperium. Podczas warsztatu dzieci zajrzą do pałacu jednego z największych sułtanów Turcji i odkryją się przed nimi tajemnice Sulejmana Wielskiego. Ponadto wejdą do warsztatu jego skryby i dowiedzą się co to jest tugra i tym samym zgłębią tajniki kaligrafii arabskiej. Spróbują także wejść do jego kuchni i odpowiedzieć na pytanie czy wolał pić kawę czy herbatę oraz sprawdzą jego szafę i wyjrzą przez pałacowe okno, by zobaczyć wspaniałości Turcji.

1 lutego (piątek) godz. 10.00-12.00 – JAPONIA „PODRÓŻ PRZEZ KRAJ WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA”. Warsztaty etnograficzno-plastyczne, podczas których dzieci odwiedzą współczesne Tokio, a następnie cofną się w czasie by poznać wojowników ninja, sumo i piękne gejsze. Wracając do dawnej stolicy Kioto przyjrzą się lepiej sztuce origami.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonają tradycyjny japoński wachlarz.  Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 22 773 55 99, 517 217 680

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie

Post a Comment