Scroll to top

#kamykiwesoła

Znana w całej Polsce akcja ukrywania i poszukiwania własnoręcznie malowanych kamyków zainspirowała naszych wolontariuszy z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Kulturka” do zainicjowania wydarzenia „POSZUKIWANIE WESOŁOWSKICH KAMIENI

Na czym polega akcja #kamykiwesoła?

  1. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu samych kamieni. Podczas 5 spotkań wolontariusze wykazali się niemałymi umiejętnościami malarskimi – udało nam się ozdobić ponad 70 kamyków.

2. Drugi etap to ustalenie terenu, na którym będą ukrywane „skarby”. Wybór padł na okolice Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” (ul. Jana Pawła II 25, Stara Miłosna). Wolontariusze ukryli swoje prace m.in. na tyłach lub z przodu budynku, przy lasku, ale wszyscy musieli być bardzo czujni – kamyki mogły być położone gdzieś na widoku!

3. Trzeci etap należał do Odkrywców! 15 kwietnia 2023 r. zachęcaliśmy do poszukiwań tych małych dzieł sztuki, w które młodzież włożyła tyle serca i chęci. Miło nam, że oznaczaliście naszą inicjatywę #kamykiwesoła @okwesola.

W tym dniu w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” przy wyznaczonym stanowisku czekały słodkie nagrody i możliwość wykonania swojego kamyka. Kamyk, który się znalazło można było wziąć dla siebie lub ponownie ukryć go w innym miejscu. 

Dziękujemy za wspólną zabawę i pozytywny odzew! Kto wie, może za rok czeka nas kolejna edycja? 🙂