Scroll to top

#kamykiwesoła

Znana w całej Polsce akcja ukrywania i poszukiwania własnoręcznie malowanych kamyków zainspirowała naszych wolontariuszy z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Kulturka” do zainicjowania wydarzenia „POSZUKIWANIE WESOŁOWSKICH KAMIENI

Na czym polega akcja #kamykiwesoła?

  1. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu samych kamieni. Podczas 5 spotkań wolontariusze wykazali się niemałymi umiejętnościami malarskimi – udało nam się ozdobić ponad 70 kamyków.

2. Drugi etap to ustalenie terenu, na którym będą ukrywane „skarby”. Wybór padł na okolice Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” (ul. Jana Pawła II 25, Stara Miłosna). Wolontariusze ukryją swoje prace m.in. na tyłach lub z przodu budynku, przy lasku, ale bądźcie czujni – kamyki mogą być też położone gdzieś na widoku! Jeśli macie w sobie żyłkę poszukiwacza skarbów to z pewnością to zadanie Wam się spodoba 🙂

3. Trzeci etap należy do Was drodzy Odkrywcy! Zachęcamy Was do poszukiwań tych małych dzieł sztuki, w które młodzież włożyła tyle serca i chęci. Będzie nam bardzo miło jak pochwalicie się na Facebooku zdjęciem znalezionego kamyka i oznaczycie naszą inicjatywę #kamykiwesoła @okwesola. Następnie zapraszamy do nas! Będziemy na Was czekać 15 kwietnia (sobota) w godz.10-18 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” przy wyznaczonym stanowisku. Jeśli nas odwiedzicie czeka na Was słodka nagroda oraz możliwość pomalowania swojego kamyka. Kamyk, który znajdziecie będziecie mogli wziąć dla siebie lub ponownie ukryć go w innym miejscu.     

Akcja #kamykiwesoła prawdopodobnie nie skończy się 15 kwietnia. Część kamyków zostanie nieodnaleziona w tym dniu, część będzie przygarnięta przez znalazców, a jeszcze inna przemieszczona – i o to w tym właśnie chodzi! Wędrujące kamienie mają cieszyć oko, być niespodzianką dla wędrowców i przede wszystkim zjednać sobie ludzi. Także szukajcie, oznaczajcie i śledźcie kamykowe przygody.