Scroll to top

Świąteczna pocztówka – dzielnicowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej świąteczną pocztówkę wykonaną w dowolnej technice płaskiej (np. rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, wyklejanka). Zachęcamy do korzystania z całego bogactwa motywów i tradycji towarzyszącym obchodom świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie to pocztówka, którą sami byśmy chcieli dostać na święta, albo wysłać swoim bliskim.

Celem konkursu było pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni dzieci i młodzieży, rozwój ich umiejętności plastycznych, wrażliwości estetycznej, popularyzacja różnorodnych technik plastycznych oraz kształcenie i wychowanie dzieci poprzez sztukę.

Prace zostały ocenione poprzez głosowanie publiczności na Świątecznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbył się 9 grudnia na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła. Głos można było oddać w godz. 10-13 przy stoisku Ośrodka Kultury Wesoła.

Po odbiór nagród oraz dyplomów za uczestnictwo zapraszamy do Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” (ul. Jana Pawła II 25).

Niebawem pocztówki będzie można oglądać na wystawie w Ośrodku Działań Twórczych „Zielona”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Nie przypuszczaliśmy, że zainteresowanie będzie tak duże. Bardzo nas to cieszy! Wpłynęło 178 prac zgodnych z regulaminem. W kategorii 6-9 lat : 127, w kategorii 10 – 13 lat : 50 i w kategorii 14-18 lat : 1 praca.

WYNIKI KONKURSU:

Kategoria 6-9 lat

I miejsce – Miłosz Boguś

II miejsce – Róża Bramowicz

III miejsce – Marcelina Mazalon

Wyróżnienia otrzymali: Ksawery Buchman oraz Zuzanna Kozielec

Kategoria 10-13 lat

I miejsce – Łucja Ryżkowska

II miejsce – Lena Piekarska

III miejsce – Joachim Soczewka

Wyróżnienie: Antonina Binkowska

Kategoria 14-18 lat

I miejsce – Pola Krupa