Scroll to top
Teatr Małego Widza: spektakl „Ahoj” dla dzieci wieku 2-6 lat
11:00 - 22 października 2023
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" serdecznie zaprasza na bezpłatny spektakl "Ahoj" dla dzieci w wieku 2-6 lat.

A może wyruszymy w morze? Może zbudujemy statek, albo łódkę jakąś, postawimy żagle i popłyniemy w daleką podróż na spotkanie z nieznanym. Przez lunetę obserwować będziemy odległe lądy. Kołysać nas będą fale, czasem łagodne, a czasem ogromne i spienione, tak jakby się na kogoś gniewały. Może i wiatr będzie nam sprzyjał, kto wie… Może odkryjemy inne światy pełne zaskakujących stworzeń, może spotkamy morskie koniki, meduzy, kraby albo żaby. Może wyruszymy w morze…

Spektakl odbędzie się 22 października o godz. 11:00. Obowiązują zapisy od 16.10 pod nr. tel. 22 100 58 59. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Spektakl Teatru Małego Widza realizowany w ramach inicjatywy TMW W PODRÓŻY w zakresie zadania publicznego „TEATR DLA NAJNAJÓW” współfinansowanego przez m.st. Warszawa w ramach konkursu Kultura Warszawy – dzieła, projekty, wydarzenia

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Występują: Aleksandra Tomaś / Sonia Jachymiak i Maciej Mikołajczak

Scenografia: Agnieszka Czekierda i Dominika Lenart

Reżyseria światła: Michał Foltak

Czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy

 

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA

Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu

i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych. Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców i starszych dzieci. To wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o NAJmłodszych widzach. To teatr niezwykle kameralny, niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Mówimy do dzieci ich językiem, nie infantylnie i w udawany sposób, ale szczerze i bezpośrednio. To jest szczerość teatru, który nie służy sławie artystów, ale w którym aktorzy i muzycy realnie przeżywają to co robią. Poszukują właściwego sposobu komunikacji i rozumieją, że dzieci potrzebują czasu i przestrzeni do przeżywania emocji po swojemu. Tu nigdy nie gasną światła, a mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących z nienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy niż wielowątkową historią. Teatr dla maluchów, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu

i dotyku.

TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 fantastycznych osób, także rodziców. Łącznie mamy 15 dzieci! Wyjątkowi ludzi, artyści, muzycy, koordynatorzy i organizatorzy. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi - nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.

O PROJEKCIE:

TEATR DLA NAJNAJÓW to wyjątkowy projekt, który Fundacja Teatru Małego Widza zrealizuje w 2023 roku. Jego celem jest zwiększenie dostępności organizowanych przez TMW wydarzeń, tak aby mogła w nich wziąć udział jak najszersza grupa odbiorców. Dzięki wsparciu finansowemu Biura Kultury m.st. Warszawy, Teatr Małego Widza zagra dla NAJwspanialszej publiczności mnóstwo BEZPŁATNYCH spektakli, a także spektakli z obniżoną ceną biletu. W sumie w ramach projektu zrealizowanych zostanie 130 wydarzeń, w których będzie mogło wziąć udział blisko 6 000 widzów!!!

Inicjatywa TMW W PODRÓŻY to 30 BEZPŁATNYCH dla widzów spektakli, zrealizowanych w ośrodkach kultury zlokalizowanych w prawobrzeżnej części Warszawy. Inicjatywa ta powstała z myślą o tych NAJNAJACH, które mają do TMW trochę dalej, przez co trudniej im dotrzeć do teatralnej siedziby w centrum miasta.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie