Scroll to top
Dzień Seniora: koncert „Muzyczna Chwila Wspomnień” i spektakl „Pociąg”
16:00 do 18:00 - 2 października 2021
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 27 września pod nr tel. 22 773 55 99.

Pierwsza część wydarzenia: Muzyczna Chwila Wspomnień - Rozśpiewane lata 50, 60 i 70 - 2 października, godz. 16:00

Podczas koncertu powrócimy na chwilę do czasów big bitu, twista i swingu z niesamowicie roztańczonych i rozśpiewanych lat 50, 60 i 70. Będzie to idealny moment, żeby sięgnąć myślą do muzycznych wspomnień, w których do dziś grają utwory artystów takich jak: Karin Stanek, Przybora i Wasowski, Czerwone Gitary czy Skaldowie. Dodatkowo koncert uzupełni prelekcja na temat muzyki i sztuki tamtego okresu. Program przygotowany został przez uczestników zajęć wokalnych Szkoły Muzyki Rozrywkowej Your Melody w Warszawie pod opieką Katarzyny Andruszko i Piotra Gawareckiego.

Wykonawcy:

Julia Rańda
Bartek Przesmycki
Kinga Domańska
Gabriela Parciak
Aleksandra Zawadzka
Julia Sowińska
Amelia Kędzierska
Oliwia Aniołkiewicz
Prelekcja:
Piotr Gawarecki

Plakat z nutami i klawiaturą pianina
Plakat z pięcioma aktorami.

Druga część wydarzenia: Spektakl "Pociąg" - 2 października, godz. 17:00

„Ile wynosi X?” – przez co się definiujesz? Jaki jest twój status w grze? Czy to jest tożsame z tym, kim jesteś? Tytułowy Pociąg nawiązuje do ceremonii przejścia, zmiany pozycji w grze. W każdej grze panują zasady, których nie wolno łamać. Lecz co by się stało, gdyby złamać zasady gry: może zrobić skandal? Czy to uwolni od konieczności udziału w grze? A może jednak Godot pomoże? (postać ze sztuki Becketta „Czekając na Godota”). Jeśli nie Godot, to może sam twórca systemu, Leon coś podpowie... Zadanie obliczenia samookreślenia jest konsekwentnie realizowane przez głównych bohaterów sztuki. Tak na prawdę nie ma znaczenia, jaki będzie wynik. Gra odbywa się zawsze, lecz wzór można zmienić dowolnie.
Największym jednak zagrożeniem gry nie jest łamanie jej zasad, lecz świadomość, że to tylko gra. Taką postacią jest tutaj Diogenes z Synopy, cynik, który udaje że gra. Być może każda gra odbywa się tylko w umyśle.

Bezmiar jest teatrem niezależnym, powstałym w marcu 2021 roku, chociaż prace związane z projektem odbywały się już dużo wcześniej. Pierwszy występ teatru odbył się w czerwcu 2021 roku w PraCoVnia Art-Club, gdzie został wystawiony spektakl ”Pociąg”. Celem działalności teatru Bezmiar jest realizacja autorskich form dramatycznych w ramach spektaklu, filmu, oraz słuchowiska. W planach projekty: „Jest Jak Jest”, „Axis Mundi”, „Bohater".

Projekt społeczny realizowany pro bono w ramach inicjatywy "Senior w Potrzebie" Fundacji Beneficjum.

logo z sercem

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie