Scroll to top
ZIELONE FERIE
10:00 10 lutego 2020 do 12:00 14 lutego 2020
Ośrodek Działań Twórczych "Zielona", ul. Wilanowska 3, Warszawa Zobacz dojazd

Zima w mieście w Zielonej – ZIELONE FERIE

Ośrodek Działań Twórczych „Zielona”, ul. Wilanowska 3

Wszystkie warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 6-11 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 13.01.2020 r. pod nr tel.: 798 872 333.

Karty zgłoszenia do pobrania poniżej:

Karta zgłoszenia_Zima w mieście 2020

W przypadku zgłoszeń na zajęcia "Koduj z Urzędem Komunikacji Elektronicznej" należy wypełnić dodatkowo poniższą kartę:

Zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka_UKE

PROJEKTOWANIE MODY DLA DZIECI

10.02 godz. 10.00

Projektowanie mody – jak zacząć? Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się czym zajmuje się projektant, zrobią własną paletę kolorów i za pomocą przygotowanych szablonów zaprojektują ubranie dla wybranej przez siebie osoby.

W KRAINIE NIEBIESKIEGO NIEBA

11.02 godz. 10.00

Wyobraźcie sobie, że Mongolia to kraj, w którym jest 260 bezchmurnych dni w roku! Ten niesamowity, bezkresny zakątek Azji spełnia marzenia o wolności! Odwiedzając jurtę, poznamy kulturę nomadów i dowiemy się, że koń to nie tylko najlepszy sprawdzony środek transportu. Zapraszamy na wycieczkę po dzikim stepie. By mongolska muzyka przeniosła nas do tej wspaniałej krainy, każdy wykona słynny instrument morin-chuur.

KODUJ Z URZĘDEM KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ

12.02 godz. 10.00 - godz. 10.00-10.45 -  I grupa
godz. 11.00-11.45 -  II grupa

Kodowanie to język przyszłości. Podczas zajęć „Koduj z UKE” dzieci poznają podstawy programowania na bazie innowacyjnej gry edukacyjnej „Scottie Go!”. Gra jest połączeniem kartonowych klocków oraz aplikacji zainstalowanej na tablecie.  Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem Scottiem rozmaite wyzwania. Gracz z klocków układa program. Następnie za pomocą aplikacji skanuje go, robiąc zdjęcie. Aplikacja po zeskanowaniu przekształca ułożony program na ruch Scottiego. A młody programista może się przekonać czy prawidłowo ułożył polecenie. Warsztaty rozwijają wyobraźnię i kreatywność poprzez naukę i zabawę.

(uwaga: do wzięcia udziału w zajęciach wymagana jest od dziecka umiejętność czytania)

WARSZTATY KRAWIECKIE Z SZYCIA PACYNEK

13.02 godz. 10.00

Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie zaprojektują marionetki. Powstaną one przy użyciu nitki, igły i tkaniny. Dzięki tym zajęciom dzieci będą mogły rozwiną swoje zdolności manualne ucząc się szycia.

ZIMA PISZE OPOWIEŚCI

14.02 godz. 10.00

Zapraszamy na kreatywny workshop zimowy, podczas którego dzieci będą miały okazję ułożyć niepowtarzalną historię i obsadzić w niej bohaterów ze swojej wyobraźni. Przy pomocy farb i cienkopisów wykonamy barwne ilustracje do opowieści, nanosząc je na drewniane klocki. Naturalną strukturę drewna potraktujemy w sposób poetycki, wykorzystując linie słojów jako tło lub kreski współtworzące rysunek. Kostki można będzie obracać, łącząc i przecinając losy bohaterów, w ten sposób kompozycja wspólna stworzy zabawny „komiks” o wielu możliwych scenariuszach.

 

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie