Scroll to top
Zasłuchani w opowieści – audiobook dla seniora – „Dewajtis” Maria Rodziewiczówna
09:00 4 marca 2021 do 23:00 31 marca 2021
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Dewajtis, pradawny dąb, od wieków jest wiernym świadkiem życia żmudzkich wiosek. Zdaje się przeżywać emocje wraz z mieszkańcami: roni liście, jakby płacząc nad ich rozpaczą. Wiosną z nową nadzieją przyjmuje zieloną barwę. Latem szumi, jakby gwarząc z odpoczywającą pod nim młodzieżą.

Pod jego koroną wytchnienie znajduje Marek Czertwan, który – choć najstarszy, odziedziczył po ojcu jedynie powinność zarządzania nie swoim majątkiem. Z godnym podziwu samozaparciem zabiega o gospodarstwo, kulturę i bogactwo naturalne powierzonej ziemi. Czy odnajdzie również wdzięczność za swoją pracę? Czy stanie się szczęśliwym człowiekiem?

Maria Rodziewiczówna (1864-1944) była przede wszystkim właścicielką ziemską, działaczką społeczną i nowoczesną, silną kobietą. Pisarką została przy okazji, pierwsze opowiadania i powieści wydając dla podreperowania domowego budżetu. Podczas II wojny światowej wyjechała do Warszawy, gdzie przeżyła powstanie, otoczona opieką przez przyjaciół, PCK i powstańców. Jej książki, poza fabułą obyczajową, posiadały wydźwięk patriotyczny i wiarę w wewnętrzną przemianę człowieka. Zarówno jako pisarka, jak i pani majątku Hruszowa, zyskała szacunek ludzi, dla których i z którymi pracowała.

"Dewajtis" Marii Rodziewiczówny rozpoczynamy nowy cykl "Zasłuchani w opowieści - audiobook dla seniora". Projekt zrealizowały Fundacja Wolne Dźwięki.pl w partnerstwie z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju.

BEZPIECZNIE I BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!
Wersja elektroniczna dostępna za darmo z kodem: DEWAJTIS na stronie: www.wolnedzwieki.pl

Jesteś seniorem i mieszkasz w Wesołej. Nie masz dostępu do internetu. Zadzwoń: 22 773 55 99 - nasi Wolontariusze dostarczą Ci AUDIOBOOK CD do skrzynki pocztowej. (Liczba egzemplarzy ograniczona. Zapisy na CD od 5 marca do wyczerpania zapasów)

Wersja elektroniczna: Dewajtis - Maria Rodziewiczówna

Miłego słuchania!

Organizer

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie