Scroll to top
Wokół filmu. Bernstein, Coulais, Gilpin.
17:00 do 20:00 - 11 grudnia 2021
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Koncert chóru Il Canto Magnificat.

Podczas koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: Leonard Bernstein, Bruno Coulais, Benny Andersson, Greg Gilpin.

W repertuarze koncertu m.in.: „Thank you for the music”, „Mamma Mia” (z filmu „Mamma mia”, kompozytor Benny Andersson/ Björn Ulvaeus), „Tonight” (z filmu „West Side Story”, kompozytor Leonard Berstein), „Whisper'' (z filmu animowanego ,,Whisper'', kompozytor Greg Gilpin), a także utwory z takich filmów jak „Trędowata” (kompozytor Wojciech Kilar), "Noce i Dnie" (kompozytor Waldemar Kazanecki) oraz "Piraci z Karaibów" (kompozytor Klaus Badelt).

Zespołowi towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Sonoris pod dyrekcją Katarzyny Magdziak. Fortepian: Katarzyna Glensk.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz dostępny na stronie: https://forms.gle/TZE8ayK5i2pF9C4K8 lub pod numerem telefonu 22 773 55 99.

Chór Il Canto Magnificat powstał w 2000 roku.   Założycielką i stałym dyrygentem chóru jest Marta Zamojska-Makowska. Obecnie jest prowadzony przez Fundację Il Canto Magnificat. Misją Fundacji jest działanie na rzecz rozwoju kultury i edukacji muzycznej, twórczości artystycznej, kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży, współpraca międzynarodowa w zakresie kultury oraz inicjowanie i wspieranie działań szerzących wiedzę społeczną o roli kultury muzycznej w życiu i zbliżeniu narodów, tworzeniu wspólnego dziedzictwa kulturowego Europy.

Chór w swoim repertuarze ma zarówno pozycje z klasyki, jak i rozrywki: S. Moniuszko, G. Faure, A. Panufnik, J. Świder, M. Peterson, H. Berlioz, E. Clapton, L. Delibes, A.L.Webber


Zespół dał wiele koncertów, między innymi w:


- w Sali Kongresowej, w koncercie charytatywnym zorganizowanym na rzecz niepełnosprawnej dziewczynki,
- w Filharmonii Narodowej podczas "Koncertu pod choinkę",
- w Pałacyku Szustra,
- w Kościele Środowisk Twórczych,

- w Galerii Porczyńskich- promocja płyty „Stabat Mater G. Pergolesi”, koncert wraz z orkiestrą Simfonia Nova

- w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej dla Fundacji Nasz Dom

- w CZD w Międzylesiu dla dzieci i ich rodziców

- w Senacie RP na zaproszenie Marszałka Senatu RP, p. Michała KamińskiegoChór był trzykrotnie gościem programu "Kawa i Herbata", zostały nagrane audycje
z udziałem dyrygenta chóru w programie I Polskiego Radia. Zespół uczestniczy  regularnie w krajowych i międzynarodowych kongresach organizowanych przez Światową i Polską Federację Pueri Cantores.


Najważniejszym wydarzeniem w historii chóru był koncert podczas audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła II w 2003r.

Chór nagrał płytę z kolędami, a także materiał na kolejną płytę zespołu z muzyką klasyczną oraz teledysk do muzyki Erica Claptona wykonywanej przez chór.

Koncert współfinansowany przez Dzielnicę Wesoła m.st. Warszawy.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie