Scroll to top
Wokół brzmienia autentycznego – Fortepian w czasach Chopina
19:00 do 19:30 - 25 czerwca 2020

Jak brzmiały historyczne fortepiany? Dlaczego są tak niezwykłe? Na których z nich grali polscy kompozytorzy? Zapraszamy na cykl spotkań – audycji on-line, w których zabierzemy Państwa w podróż w czasie do dziewiętnastowiecznej Warszawy. Na unikatowych fortepianach z epoki zabrzmią kompozycje twórców działających w Warszawie, m.in. Franciszka Lessla, Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego.

Podczas audycji będzie można przekonać się, jak dawne fortepiany różniły się od współczesnych, zarówno pod względem budowy, jak i brzmienia. Idei cyklu audycji przyświeca chęć odtworzenia realnego brzmienia dawnych fortepianów, prezentacja utworów w takim kształcie, jak słyszała to niegdyś publiczność warszawska.

I odcinek - „Fortepian w czasach Chopina”

Podczas pierwszego spotkania będzie można wsłuchać się w „srebrzyste” brzmienie instrumentu francuskiej wytwórni Pleyel, pochodzącego z 1842 roku, na którym zostaną wykonane mazurki Fryderyka Chopina. Koncert skierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy, zarówno dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

Projekt został dofinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Znajdź nas:

Facebook Ośrodka Kultury

Facebook Ośrodka Działań Twórczych "Pogodna"

Facebook Ośrodka Działań Twórczych "Zielona"

Kanał Ośrodka Kultury na Youtube

Udostępnij Wydarzenie