Scroll to top
Wesoła Jazz Festiwal
12:00 4 września 2021 do 19:00 11 września 2021
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Na początku września odbędzie się II edycja Wesoła Jazz Festiwal.  Organizatorzy przygotowali dla słuchaczy pięć różnorodnych koncertów, które odbędą się w leśnej Dzielnicy Wesoła.

Harmonogram Festiwalu przedstawia się następująco:

04.09.2021, godz. 12:00 – Jazz dla najmłodszych
 • Koncert dla dzieci i młodzieży
 • Miejsce: Scena Plenerowa Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, ul. Starzyńskiego 21
 • Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 30 sierpnia pod nr tel. 22 773 55 99.

Muzycy zabiorą młodych uczestników w podróż po najbardziej znanych standardach jazzowych – utworów, które przeszły do historii tego gatunku. Podczas występu dzieci będą miały okazję usłyszeć charakterystyczne style jazzowe oraz przekonać się jak brzmi ballada, walc czy szybki swing. Dowiemy się także co oznaczają „czwórki” oraz czym jest „solo” w muzyce jazzowej i odpowiemy na pytanie czy każdy instrument może improwizować. Czy któryś z młodych uczestników odważy się zaimprowizować z muzykami na scenie? Czym jest improwizacja? Który instrument jest najgłośniejszy? Na te pytanie oraz inne odpowiemy na Plenerowej Scenie Ośrodka Kultury w samo południe - a wszystko to z przymrużeniem oka i pod wodzą doświadczonych muzyków jazzowych.

Skład zespołu:

Jędrek Podolak - wokal
Jakub Wójcik - gitara
Franek Pospieszalski - kontrabas
Bartosz Szablowski - perkusja
04.09.2021, godz. 19:00 – Współczesne Impresje - Joaquin Sosa Quartet
 • Miejsce: Villa Toscana, ul. 1 Praskiego Pułku 89
 • Bilety dostępne w Villa Toscana

Joaquin Sosa Quartet – kwartet w skład, które wchodzą muzycy trzech narodowości: Kuby, Węgier i Polski. Joaquin Sosa – lider zespołu - jest klarnecistą jazzowym pochodzenia kubańskiego. Występował z legendarnym Wyntonem Marsalisem podczas koncertu finałowego z Lincoln Center Orchestra w Mella Theatre na Kubie. Współpracował z Maestro Paquito D’Rivera w „Galician Connection” oraz podczas koncertu „100 Años de Bebo” w Sala Galileo Galilei w Madrycie w Hiszpanii. W 2019 roku nagrał swój pierwszy album jazzowy "Caminando", w 2021 roku wydał płytę „Katowice Session”. Laureat Grand Prix prestiżowego konkursu Bielska Zadymka 2021. Obecnie mieszka w Polsce.

Skład zespołu:

Joaquin Sosa – Klarnet, saksofon tenorowy

Rafał Stępień – fortepian

Andrzej Święs – kontrabas

Peter Somos – perkusja

05.09.2021, godz. 18:00  – Parnas Brass Band
 • Miejsce: Scena Plenerowa Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, ul. Starzyńskiego 21
 • Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 30 sierpnia pod nr tel. 22 773 55 99.

Parnass Brass Band - formacja została zawiązana w 2016 roku na słynnym Wydziale Jazzu w Katowicach. Na ich repertuar składają się nie tylko autorskie kompozycje, ale także covery światowych hitów muzyki popularnej w niebanalnych, unikatowych aranżacjach. Zespół zawdzięcza swoją oryginalność przede wszystkim nietypowemu instrumentarium, którego efektem jest wyjątkowe brzmienie. Muzycy z Parnas Brass Band poruszają się biegle pomiędzy  wieloma gatunkami, ale w ich muzyce najłatwiej można wychwycić elementy jazzu oraz popu.

Skład zespołu:

Szymon Klekowicki – tuba

Adam Bławicki - saksofon

Paweł Palcowski - trąbka

Marcin Elszkowski - trąbka

Robert Kosiński - puzon

Piotr Budniak – perkusja

10.09.2021, godz. 19:00 – Staniecki/Jachna
 • Miejsce: Kościół Opatrzności Bożej w Wesołej, ul. Piotra Skargi 2
 • Wstęp wolny

Staniecki/Jachna  -  Maciej Staniecki, eksperymentujący gitarzysta, kompozytor oraz Wojciech Jachna, znany z wielu formacji trębacz jazzowy i kompozytor, nagrali płytę na styku elektroniki, ambientu i jazzu, która mogłaby posłużyć jako ścieżka filmowa. Krążek zawiera dziewięć nastrojowych, oszczędnych kompozycji wciągających w sugestywną podróż. Pomysł nagrań pojawił się podczas pierwszego spotkania muzyków na Ambient Festival 2019 w Gorlicach. Szkice kompozycji zostały rozwinięte na drodze improwizacji wiosną 2020 w Studio im. Władysława Stanieckiego. Podczas koncertu muzycy zaprezentują materiał z płyty „Two Souls” wydanej w roku 2020 nakładem wytwórni Requiem Records.

Skład zespołu:

Maciej Staniecki – gitara

Wojciech Jachna – trąbka

11.09.2021, godz. 17:00 – Koncert otwierający: Niebieskie Migdały, koncert finałowy: Warszawska Orkiestra Sentymentalna 
 • Miejsce: Plaża Wesoła, ul. Armii Krajowej 32
 • Wstęp wolny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. „Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybieramy to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonujemy zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.”

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.wesjazzfest.com

Organizator: Fundacja Razem Dla Sztuki

Współorganizatorzy:

logo z 3 liśćmi dębu

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie