Scroll to top
Wakacje z Ośrodkiem Kultury Wesoła
11:00 2 sierpnia 2023 do 12:00 31 sierpnia 2023

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezapomniane letnie warsztaty 2023 w Ośrodku Kultury Wesoła!

W sierpniu czeka na Was pełen kreatywnych przygód program. Już od 2 sierpnia zaczniemy malowaniem chmur, gdzie dzieci będą mogły odkryć magię plenerowej twórczości i stworzyć niezwykłe, niebiańskie pejzaże na płótnach. Następnego dnia odbędą się warsztaty malowania piaskiem, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać wyjątkowy świat sztuki, tworząc trójwymiarowe kompozycje z piasku. A to tylko początek! Czekają też na Was warsztaty z eksperymentami chemicznymi, projektowania koszulek, tworzenia magnesów i wiele, wiele więcej! Dołączcie do nas, rozwijajcie swoją wyobraźnię i odkrywajcie świat sztuki i nauki w ciekawy i interaktywny sposób. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy telefoniczne.

Zapisy na zajęcia zostały już zamknięte.

2 sierpnia, godz. 11.00, ODT ZIELONA 🟢

MALOWANIE CHMUR

Zmalujmy chmury, czyli warsztaty malarskie, które przeniosą młodych artystów i artystki w magiczny świat plenerowego działania twórczego. Podczas tych zajęć dzieci będą miały okazję nauczyć się malować chmury korzystając z różnych technik i materiałów artystycznych. Poprzez kreatywną zabawę i eksperymentowanie z kolorami wyrażą swoją wyobraźnię i stworzą niezwykłe pejzaże na płótnach. Warsztaty realizowane na sztalugach pod chmurką.

3 sierpnia, godz. 11.00, ODT POGODNA 🟡

MALOWANIE PIASKIEM

Zajęcia z malowania piaskiem to magiczne warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję odkryć wyjątkowy świat sztuki wykorzystując piasek jako medium twórcze. Możliwość eksperymentowania z różnymi kolorami piasku pozwoli stworzyć niezwykłe obrazy i pejzaże. Wykorzystując swoje palce i specjalne narzędzia młodzi artyści będą mogli kształtować i rzeźbić w piasku tworząc trójwymiarowe kompozycje.

9 sierpnia, godz. 14.00, ODT ZIELONA 🟢

CZARY MARY EKSPERYMENT

Chemia chemią, nauka nauką, ale czasami nawet naukowcy nie dowierzają w to co odkrywają podczas eksperymentów. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości, udowodnić, że nauka to nie czary, ale zrobimy to w iście zaczarowany sposób. Będzie trochę magii, ale spokojnie bez czarodziejskiej różdżki.

10 sierpnia, godz. 11.00, ODT POGODNA 🟡

FABRYKA GLUTKÓW

Giętkie i elastyczne, plastelina, balon, plastikowa torebka – te wszystkie materiały łączy fakt, że składają się z długich łańcuchów cząsteczek, są zatem polimerami. Ale co to tak naprawdę znaczy? Oprócz codziennych zastosowań polimery świetnie nadają się do produkcji… ciągnących glutków i to będzie nasze zadanie. Stworzymy istną glutkową fabrykę!

16 sierpnia, godz. 11.00, ODT ZIELONA 🟢

MALOWANIE KOSZULEK

Warsztaty projektowania koszulek, podczas których dzieci będą miały możliwość stworzenia swoich unikalnych i artystycznych wzorów na ubraniach. To kreatywne zajęcia, które rozwijają wyobraźnię i umiejętności artystyczne uczestników. Podczas warsztatów młodzi projektanci eksperymentują z różnymi technikami malarskimi wykorzystując przeróżne farby tekstylne, szablony oraz pędzle.

17 sierpnia, godz. 11.00, ODT POGODNA 🟡

PROJEKTOWANIE MAGNESÓW

Warsztaty projektowania magnesów to kreatywne zajęcia, podczas których dzieci stworzą swoje własne, oryginalne magnesy. Wykorzystując różnorodne materiały i techniki będą mogły wyrazić swoją wyobraźnię i rozwijać umiejętności artystyczne. Warsztaty te pozwolą dzieciom na eksperymentowanie z kolorami, kształtami i wzorami, tworząc unikalne dzieła, które później mogą zawisnąć jako ozdoba na lodówce czy tablicy magnetycznej.

23 sierpnia, godz. 14.00, ODT ZIELONA 🟢

ZJAWISKA OPTYCZNE

Wzrok to zmysł, który doskonale pomaga nam dostrzegać różnorodność otaczającego nas świata. Dlaczego w takim razie z nim nie poeksperymentować? Tym razem zbadamy ciekawe zjawiska optyczne, światło i kolory na pewno nam w tym pomogą, a czasem nawet sprawią, że zrobimy psikusa naszemu własnemu mózgowi!

24 sierpnia, godz. 11.00, ODT POGODNA 🟡

W MORSKICH GŁĘBINACH

Wśród podmorskich wodorostów kryją się kolorowe rybki, ośmiornice i groźne rekiny. Na warsztatach z rolek po papierze toaletowym stworzymy wesołą wiszącą dekorację.

30 sierpnia, godz. 11.00, ODT ZIELONA 🟢

MIASTECZKO KRASNOLUDKÓW

Na warsztatach z tekturowych rolek i krepiny stworzymy maleńkie domki i ogródki. Nie zabraknie też figurek krasnali oraz wesołych ślimaków o kolorowych skorupach.

31 sierpnia, godz. 11.00, ODT POGODNA 🟡

DAWNO TEMU NA ZIEMI

Wiele lat temu przechadzały się po ziemi fascynujące stworzenia – dinozaury. Czy na pewno wiemy jak dawno temu to było? I skąd możemy się dowiedzieć jak dinozaury wyglądały? Co jadły? Czy lubiły eksperymenty? Gdzie znaleźć ich skamieniałe szczątki? Jesteście ciekawi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie na warsztatach.

Udostępnij Wydarzenie