Scroll to top
Teatr Małego Widza: spektakl „Rozplatanie tęczy” dla dzieci wieku 1-4 lat
11:00 - 3 grudnia 2023
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" wraz z Teatrem Małego Widza serdecznie zapraszają na bezpłatny spektakl "Rozplatanie tęczy" dla dzieci w wieku 1-4 lat.

„Rozplatanie tęczy” to zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami. To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni – chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najnajmłodszych. Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest – słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy” to rozmowa za pomocą zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację

do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości – takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień. Dzieci są współtwórcami spektaklu – obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie…

Spektakl polecany na pierwszą wizytę w teatrze.

Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia (niedziela) o godz. 11:00 oraz 13:00 w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" przy ul. Jana Pawła II 25. Obowiązują zapisy od 27.11 pod nr. tel. 22 100 58 59. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl Teatru Małego Widza realizowany w ramach inicjatywy TMW W PODRÓŻY w zakresie zadania publicznego „TEATR DLA NAJNAJÓW” współfinansowanego przez m.st. Warszawa w ramach konkursu Kultura Warszawy – dzieła, projekty, wydarzenia.

Pomysł, reżyseria i scenografia: Agnieszka Czekierda

Występuje:  Sonia Jachymiak / Dagmara Bąk

Czas trwania: 30 min + 15 minut wspólnej zabawy

Foto. Arkadiusz Wrzesień

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA

Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych. Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców i starszych dzieci. To wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o NAJmłodszych widzach. To teatr niezwykle kameralny, niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Mówimy do dzieci ich językiem, nie infantylnie i w udawany sposób, ale szczerze i bezpośrednio. To jest szczerość teatru, który nie służy sławie artystów, ale w którym aktorzy i muzycy realnie przeżywają to co robią. Poszukują właściwego sposobu komunikacji i rozumieją, że dzieci potrzebują czasu i przestrzeni do przeżywania emocji po swojemu. Tu nigdy nie gasną światła, a mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących znienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy niż wielowątkową historią. Teatr dla maluchów, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku.

TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 fantastycznych osób, także rodziców. Łącznie mamy 15 dzieci! Wyjątkowi ludzi, artyści, muzycy, koordynatorzy i organizatorzy. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi - nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.

TMW w liczbach: 12 lat - blisko 30 premier, ponad 6 tysięcy spektakli i ponad 300 tysięcy widzów!

O PROJEKCIE:

TEATR DLA NAJNAJÓW to wyjątkowy projekt, który Fundacja Teatru Małego Widza zrealizuje w 2023 roku. Jego celem jest zwiększenie dostępności organizowanych przez TMW wydarzeń, tak aby mogła w nich wziąć udział jak najszersza grupa odbiorców. Dzięki wsparciu finansowemu Biura Kultury m.st. Warszawy, Teatr Małego Widza zagra dla NAJwspanialszej publiczności mnóstwo BEZPŁATNYCH spektakli, a także spektakli z obniżoną ceną biletu. W sumie w ramach projektu zrealizowanych zostanie 130 wydarzeń, w których będzie mogło wziąć udział blisko 6 000 widzów!!!

Inicjatywa TMW W PODRÓŻY to 30 BEZPŁATNYCH dla widzów spektakli, zrealizowanych w ośrodkach kultury zlokalizowanych w prawobrzeżnej części Warszawy. Inicjatywa ta powstała z myślą o tych NAJNAJACH, które mają do TMW trochę dalej, przez co trudniej im dotrzeć do teatralnej siedziby w centrum miasta.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie