Scroll to top
Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2023
10:00 do 16:00 - 9 grudnia 2023
Parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, 1 Praskiego Pułku 33, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Wszystkich mieszkańców Wesołej zapraszamy 9 grudnia 2023 r. w godz. 10:00-16:00 na Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Tego dnia, parking przy Urzędzie Dzielnicy przy ul. 1 Praskiego Pułku 33 stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Wesołej!

Na miejscu stoiska artystów, rękodzielników i producentów żywności. W trakcie kiermaszu będzie można odwiedzić Pracownię Elfów  i wyczarować bożonarodzeniową szopkę, ozdobić pierniczki czy wspólnie wykonać ozdoby choinkowe.

Nie zabraknie też występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z terenu dzielnicy Wesoła oraz znany i lubiany Teatr Muzyczny Niebieskie Migdały. Zachęceni dawką muzycznych wrażeń wspólnie zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Świąteczny spektakl w wykonaniu Teatru Wariacja będzie nie lada gratką dla młodszych (i nie tylko!) uczestników Kiermaszu, który przygotuje nas do wyczekiwanej przez wszystkich wizyty Świętego Mikołaja oraz jego pomocników.

Odbędzie się tradycyjnie już losowanie podarunków świątecznych. Każdy kto zgłosi chęć udziału poprzez wrzucenie do świątecznego pojemnika karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem będzie miał szansę wygrać podarunek ufundowany przez wystawców.

W tym roku zorganizowaliśmy również konkurs na świąteczną pocztówkę, który zostanie rozstrzygnięty właśnie na Kiermaszu - prace zostaną ocenione poprzez głosowanie publiczności w godz. 10-13 przy stoisku Ośrodka Kultury Wesoła.

W PROGRAMIE:

10:00-13:00 - głosowanie w konkursie na świąteczną pocztówkę
10:45-13:00 - występy artystyczne lokalnej społeczności
10:30-15:00 - Pracownia Elfów (wspólne robienie łańcucha choinkowego, tworzenie szopki bożonarodzeniowej, ozdabianie drewnianych bombek)
     od 11:00 dekorowanie pierniczków (do wyczerpania materiałów)
ok. 13:00 - wspólne kolędowanie
13:30 - losowanie świątecznych podarunków oraz wyniki konkursu na kartkę świąteczną
15:00 - bajka dla dzieci pt. "Wizyta Św. Mikołaja" w wykonaniu Teatru Wariacja
ok.16:00 - spotkanie z Mikołajem

Miejsce: parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, ul. 1 Praskiego Pułku 33

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie