Scroll to top
Standardowy sobotni wieczór, czyli ulubione jazzowe standardy
18:00 do 19:00 - 19 września 2020
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Koncert w wykonaniu Agaty Bartłomiejczyk i Jana Jareckiego. Obowiązują zapisy od 14 września pod nr tel. 22 773 55 99.

Zapraszamy na koncert, podczas którego będziemy mieć okazję usłyszeć kilkanaście standardów jazzowych w wykonaniu Agaty Bartłomiejczyk – wokal oraz Jana Jareckiego – piano. Artyści wprowadzą nas w niepowtarzalny klimat. W programie m.in.  As Time Goes ByThe Lady Is A Tramp oraz Over The Rainbow. Większość tych utworów powstała w latach 30' oraz 40' ubiegłego wieku, ale wciąż są chętnie grane i śpiewane przez współczesnych artystów (Tony Bennett, Diana Krall, Michael Bublé).

Zachęcamy do spędzenia sobotniego wieczoru z twórczością George'a Gershwina, Duke'a Ellingtona, Richarda Rodgersa oraz innych kompozytorów minionego stulecia.

Agata Bartłomiejczyk – wokalistka klasyczna i jazzowa, aktorka scen muzycznych, instruktor śpiewu. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu mgr Doroty Szostak-Gąski. Ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu solowego dr Danuty Dudzioskiej-Wieczorek. Na scenie kreowała takie postacie jak: Polly w Operze za trzy grosze K. Weilla w reżyserii Andrzeja Ferenca, Frau Reich w Wesołych Kumoszkach z Windsoru O. Nicolaia w reżyserii Renaty Redo-Dobber, Jou-Jou w Wesołej Wdówce F. Lehára w reżyserii Zbigniewa Maciasa oraz  Zjawa w Campi – Życie sopranem wyśpiewane w reżyserii Marioli Zagojskiej. Nagrała trzy płyty z lubelskim chórem Kasjopea jako solistka: Kasjopean, Lubelski Tryptyk Styczniowy oraz Oratorium o mieście Lublinie. W swoim repertuarze posiada liczne arie, pieśni i cykle pieśni, ze szczególnym uwzględnieniem partii tytułowej Carmen G. Bizeta. Ponadto dobrze odnajduje się w muzyce operetkowej, a także musicalowej. Jednak w wolnych od opery chwilach Agata kocha śpiewać jazz, który zdobył jej serce na długo przed muzyką klasyczną.

Jan Jarecki – pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie w 2014 r. Od 2015 r. student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m. in: Maja Biesek Quartet, Paulina Porszke Septet, Mietek Musiał Swinging Band, Loveina, bluesowym kwartecie Adama Bartosia z Lublina, tematycznych: Ewa Demarczyk - List do Czarnego Anioła, Tribute to Maanam. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Współpracuje z Big Bandem AM oraz Jan Konop Big Band. Miał okazję występować pod batutą prof. L. Kułakowskiego, dr A. Tomaszewskiej, Sz. Sutora i innych. Bierze udział w nagraniach płytowych oraz koncertuje. Nagrody: X RCK PRO JAZZ 2019 w Kołobrzegu - nagroda indywidualna za prezentowane kompozycje z JAH Trio Blue Note Poznań Competition 2019 - wyróżnienie w kategorii zespołowej z JAH Trio.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu warszawskich domów kultury „Nadajemy Kulturę” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury („Kultura-Interwencje 2020”).

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie