Scroll to top
ODT Pogodna – rodzinne warsztaty improwizacyjne
11:00 do 12:30 - 19 listopada 2023
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat z rodzicami na bezpłatne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę", które odbędą się w niedzielę 19 listopada br. o godz. 11:00 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna" - filia Ośrodka Kultury Wesoła (ul. Jana Pawła II 25, Warszawa-Wesoła).

Podczas zajęć będzie można poznać bliżej muzykę współczesną i usłyszeć m.in. jak brzmi ośmiornica na spacerze, żaby w stawie lub narzędzia w warsztacie.

Warsztaty poprowadzą improwizatorzy: perkusista Leszek Lorent, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.

Udział w warsztatach jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.

Zgłoszenia są przyjmowane na dwa sposoby:
1. poprzez formularz: https://forms.gle/vbDmyJkCHbCa3PpbA

2. emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu

Główną ideą spotkań jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny.

Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Zajęcia z cyklu „Opowiedz mi bajkę” prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

_______________

Warsztaty odbywają się w ramach programu PTMW „Warszawa kreatywna", który jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
_______________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: TVP Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Presto Junior, Warszawa za darmo - waw4free, wolnasobota.pl, cameralmusic.pl

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie