Scroll to top
Książę i dziewięć Księżniczek, czyli casting na królewską małżonkę – spektakl dla dzieci 7-12 lat
11:00 - 5 listopada 2023
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Kolorowy, muzyczny spektakl dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy: 22 100 58 59.

Mało to bajek, w których Książę wyrusza po narzeczoną w dalekie krainy? Jest piękny, dzielny i szlachetny, zwalcza smoka i żyje długo i szczęśliwie u boku wybranki? W naszej bajeczce wszystko toczy się inaczej: Królewicz to współczesny młodzian, który lubi mieć wybór i królewskim rodzicom przedstawia osiem kandydatek na małżonkę. Czy rzeczywiście jest taki niezdecydowany? A może ma jakiś sekret? Niedługa bajeczka pełna barwnych postaci, śmiesznych charakterów ale i mądrości, że warto być sobą, kierować się sercem, nie żyć w lęku przed niespełnieniem cudzych oczekiwań,
a przy tym.. świetnie się bawić! Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy: 22 100 58 59.

Niezwykła inicjatywa mieszkańców Sulejówka, rodziców dzieci Miejskiego Przedszkola nr 1 w Sulejówku, którzy zachęceni przez wychowawczynię do występu dla przedszkolnych milusińskich odkryli swoje aktorskie talenty.

 

Scenariusz: Gabriela Siemieniuch-Grygiel/Barbara Gutaj
Reżyseria: Barbara Gutaj-Monowid
Scenografia: Aldona Komorowska, Sylwester Komorowski, Adam Karczewski, Przemysław Kaźmierczak
Obsługa muzyczna: Juliana Glyshko

 

OBSADA:

Król- Przemysław Kaźmierczak
Królowa - Monika Kozak
Książę - Adam Karczewski
Błazen - Barbara Gutaj-Monowid
ZawszePierwsza - Anna Majszczyk/ Ewelina Pałeczka
HulajNóżka - Radosław Książek
NieChcemisia- Aldona Komorowska
MniaMniamusia - Małgorzata Walkiewicz-Borkowska
TrzęsiDuszka - Marta Kościesza
StrojnaWpiórka - Katarzyna Książek
Wymyślajka - Iwona Komarnicka
Chmurne Czółko - Dominika Gąsiorowska
Szczerozłota - Sylwia Cacko
Pokojówka - Katrin Glyshko

 


	
Barbara Gutaj-Monowid - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalno-aktorski. Związana jako solistka z poznańskim Teatrem Wielkim. Aktorstwem i reżyserią zainteresowała się pod wpływem Mistrzów, z którymi dane jej było pracować- od debiutu jako Małgorzata w „Fauście” w reżyserii Adam Hanuszkiewicza, po pracę z Grzegorzem Jarzyną, Mariuszem Trelińskim, Martą Meszaros, Andrzejem Strzeleckim i wieloma innymi wybitnymi reżyserami. Na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego szlifowała warsztat aktorski występując m. in. z Anną Seniuk, Grażyną Szapołowską, Janem Nowickim, Bohdanem Łazuką, Wojciechem Pokorą, Krzysztofem Tyńcem, Danielem Olbrychskim. Pisze scenariusze i reżyseruje spektakle muzyczne- od małych komediowych form po musical o Józefie Piłsudskim „Czekając na Marszałka” . Z rodzicami dzieci z Przedszkola im A. Piłsudskiej w Sulejówku jako reżyser i współtwórca scenariusza wystawiła sztukę „Książę i dziewięć Księżniczek, czyli casting na królewska małżonkę”, zarażając ich pasją do gry aktorskiej.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie