Scroll to top
Koncert zespołu Trójkąt
19:00 do 20:00 - 20 sierpnia 2022
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu Trójkąt, który odbędzie się 20 sierpnia o godz. 19:00 na scenie plenerowej Ośrodka Kultury Wesoła, ul. Starzyńskiego 21.  Wstęp wolny. 

Trio tworzą absolwenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, działający w wielu różnych projektach na polskiej scenie muzycznej: Ewa Wyszyńska (wokal, instrumenty klawiszowe), Piotr Grudziński (gitara akustyczna, klasyczna, elektryczna) i Rafał Olewnicki (cajón, perkusjonalia).

Fascynacja klasykami polskiej piosenki, pochodzącymi z lat 50, 60 i 70-tych, a także z okresu dwudziestolecia międzywojennego, doprowadziła trio do stworzenia autorskich aranżacji na akustyczne instrumentarium. Można w nich czasem usłyszeć jazzowe harmonie, rytmy latynoskie czy wreszcie energię rockabilly i nie zawsze są to aranże wierne oryginałom, jednak w

każdym przypadku perły polskiej muzyki rozrywkowej traktowane są z należnym szacunkiem.

Podczas koncertów usłyszeć można przede wszystkim przeboje Sławy Przybylskiej, Hanki Ordonówny, Ewy Demarczyk, Kaliny Jędrusik, Karin Stanek, Łucji Prus, Ludmiły Jakubczak, Heleny Majdaniec, Niebiesko Czarnych, Czerwono Czarnych, Marka Grechuty i wielu innych artystów polskiej piosenki.

W ciągu siedmiu lat działalności Trójkąt zagrał m.in. na Jubileuszu 60-lecia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Festiwalu Praga Dancing, Festiwalu Świdermajer, otwarciu Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, Gali Kreator Budownictwa, finałach WOŚP, Festiwalu im. Łucji Prus i w ramach innych wydarzeń kulturalnych.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie