Scroll to top
Koncert zespołu Same Suki z okazji Dnia Kobiet
18:00 - 12 marca 2023
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Same Suki z ich nową płytą "Dziadoskie piosenki o miłości"

Wydarzenie odbędzie się 12 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" (ul. Jana Pawła II 25, Warszawa Wesoła). Obowiązują zapisy od 06.03 pod nr tel. 22 100 58 5. Wstęp bezpłatny.

 

Przez ponad 10 lat grania Same Suki podążały za potrzebą wyrażania siebie. Tworzyły muzykę pełną energii kobiecego buntu i niezgody na sztywne ramy określające role każdej z płci. Towarzyszyły nam emocje wielkie jak płomień, który kazał nam walczyć o swoją przestrzeń.

Zespołowo i prywatnie przeszłyśmy przez wiele wspaniałych i trudnych doświadczeń, dzięki którym każde z nas odnalazło kawałek siebie. Nasze drogi zaplatały się, zbliżały się, rozchodziły. Nazwałyśmy ten okres dekadą czerwieni, którą zamykamy nową, różową płytą.

Same Suki powracają do źródła swojego istnienia. Do Magdy i Heleny, od których wszystko się zaczęło. W nowej dekadzie dołączył do nas mężczyzna, Karol, kowal z duszą poety. Dziś nie ma już w nas potrzeby krzyku, nauczyliśmy się z większą czułością wyrażać siebie i wydaje się, że jesteśmy bliżej punktu równowagi. Ze spokojniejszym sercem wchodzimy w czas różu.

Dziadoskie Piosenki o Miłości to płyta o dojrzewaniu do bycia sobą, płyta minimalistyczna w formie, przepełniona czułością do siebie. Nagrana w trio, w drewnianej, wiejskiej chacie gdzie słychać trzaski buzującego w piecu ognia i mruczenie kota. Nawiązując do tradycji wędrownych dziadów oddajemy w Wasze ręce muzykę pełną opowieści o naszych doświadczeniach, o miłości do siebie i o drodze na jakiej dziś jesteśmy. Niech Was otuli jak różowe futro.

 

  • Same Suki zadebiutowały albumem „Niewierne” w 2013 roku.
  • W październiku 2018 ukazał się drugi studyjny album zespołu zatytułowany „ACH, MÓJ BORZE”, na którym poruszone zostały ważne dla zespołu sprawy - ekologia, prawa kobiet, miłość, seks, odnajdywanie siebie i swojego głosu.
  • Najnowsza, trzecia płyta zespołu pt.: "Dziadoskie piosenki o miłości", ukaże się 08.03.2023. Prezentować będzie materiał nawiązujący do pieśni dziadowskich, w oszczędnych aranżacjach stworzonych w trio.

 

Same Suki mają w swoim dorobku kilka nagród na najważniejszych festiwalach folkowych w Polsce:
- w maju 2012 Same Suki zdobyły nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja – sesje nagraniowe w studiu polskiego radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia;
- w czerwcu 2013 wygrały konkurs Dragon Folk Fest w Poznaniu zdobywając Złotą Fujarę;
- w grudniu 2013 zdobyły II miejsce oraz Nagrodę Publiczności na Scenie Otwartej festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie;
- w listopadzie 2013 otrzymały Nagrodę dla Najciekawszego Zespołu Polskiego Roku 2014 na festiwalu TransVocale we Frankfurcie nad Odrą / Słubicach;
- teledysk do piosenki VillageAnka (reż. Piotr Smoleński) został Najlepszym Teledyskiem Folkowym roku 2015.

Aktualny skład zespołu:
Magdalena Wieczorek – głos, kazoo
Helena Matuszewska – suka biłgorajska, złubcoki, głos
Karol Gadzało - kontrabas, głos

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie