Scroll to top
Koncert plenerowy dla dzieci „Cztery pory roku”
11:00 do 11:45 - 20 lipca 2024
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Zapraszamy serdecznie 20 lipca (sobota) o godz. 11:00 na koncert plenerowy w siedzibie głównej Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21 w wykonaniu Beaty i Jakuba Paulskich pt. "Cztery pory roku".

Wstęp wolny!

Będzie to muzyczna podróż po porach roku. Podążając za muzyką Antonio Vivaldiego będziemy poszukiwać Pani wiosny, nasłuchiwać śpiewu turkawek i słowików, szumu zefirka. Następnie podążymy za latem, usłyszymy grzmoty i schowamy się przed burzą. Zatańczymy jesiennego menueta i będziemy gonić zająca w rytm synkopowanych podskoków, aż w końcu odpoczniemy przy dźwiękach zimowych melodii i stworzymy własną kompozycję.

Koncert ten jest wydarzeniem aktywizującym rodziców i dzieci w wieku 3-5 lat, ale starsze dzieci również są mile widziane! :) 

Co nieco o wykonawcach

Beata Kozyra-Paulska

Dyrygentka, skrzypaczka specjalizująca się w wykonawstwie historycznym. Współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji ,,Razem dla Sztuki". Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ewy Marchwickiej oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie skrzypiec barokowych prof. Daniela Deutera. Dyrygentka współpracująca z różnymi chórami w Polsce. Organizatorka koncertów muzyki dawnej. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Polsce i za granicą pod okiem takich mistrzów jak: Imgard Shaller, Agata Sapiecha, Simon Standage, Sirkka-Liisa Kaakinen, Martyna Pastuszka, Judyta Tupczyńska, Susanne Scholz, Rodrigo Calveyra. Współpracowała z różnymi zespołami muzyki dawnej w Polsce i za granicą, między innymi z orkiestrą: ,,La Tempesta", ,,Il Tempo", ,,Capella cracoviensis", ,,Arte dei suanatori", ,,Warszawska opera kameralna", ,,Musarion", ,,Royal baroque orchestra", ,,Academia montis regalis", ,,European union baroque orchestra". W czerwcu 2023 r. otrzymała tytuł doktora na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jakub Paulski

Gitarzysta i kompozytor. Jest założycielem i liderem zespołów takich jak: Jakub Paulski Trio, Jakub Paulski Quartet, Solaris Project. Współtworzy zespół Paulski/Białowolski Quartet, z którym wydał płytę „Pick Yourself Up” w roku 2019. Jakub Paulski jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów ,,Opowieści Improwizowane” oraz trzech edycji Wesoła Jazz Festiwal. Prezes Fundacji Razem Dla Sztuki. Na początku października 2020, artysta wydał płytę „Preludium” z zespołem Jakub Paulski Trio. Gitarzysta jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, między innymi Grand Prix Jazz Juniors 2019 z zespołem Jakub Paulski Trio. Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie