Scroll to top
Koncert na Dzień Mamy – Il Canto Magnificat
17:00 do 18:00 - 16 czerwca 2024
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Mamy w wykonaniu Chóru Il Canto Magnificat, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury Wesoła, ul. Starzyńskiego 21. 

Wstęp wolny.

 

Młodzieżowy zespół, nad którym czuwa Marta Zamojska-Makowska, działający w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" wystąpi z koncertem zadedykowanym Mamom. W programie pojawią się utwory współczesne oraz muzyka rozrywkowa przy akompaniamencie Gabrieli Machowskiej.

Chór powstał w 2000 roku. Założycielką i stałym dyrygentem chóru jest Marta Zamojska-Makowska. Akompaniatorem jest Aleksandra Endzelm-Obertyn. Do chóru należą dziewczynki ze Starej-Miłosnej, Wesołej i Sulejówka.

Chór rozwija się niezwykle dynamicznie, w swoim repertuarze ma zarówno pozycje z klasyki, jak i rozrywki: S. Moniuszko, G. Faure, A. Panufnik, J. Świder, M. Peterson, H. Berlioz, E. Clapton, L. Delibes.

Zespół dał wiele koncertów, uczestniczył między innymi w:

- koncercie charytatywnym w Sali Kongresowej zorganizowanym na rzecz niepełnosprawnej dziewczynki,
- w Filharmonii Narodowej podczas "Koncertu pod choinkę",
- w Pałacyku Szustra,
- w Kościele Środowisk Twórczych,
- w eliminacjach festiwalu do Będzina otrzymał III miejsce.

Chór był trzykrotnie gościem programu "Kawa i Herbata", zostały nagrane audycje z udziałem dyrygenta chóru w programie I Polskiego Radia. Zespół uczestniczył w koncercie zorganizowanym przez polską część Federacji Pueri Cantores w Katedrze Warszawskiej.

Najważniejszym wydarzeniem w historii chóru był wyjazd do Watykanu i koncert podczas audiencji u Ojca Świętego w 2003 r.

W 2003 r. Il Canto - Magnificat wziął udział w polskim kongresie Pueri Cantores w Poznaniu. Otrzymał pamiątkowy medal za dotychczasową działalność oraz zaprezentował się podczas uroczystego koncertu w Kościele Ciała Bożego w Poznaniu.

W 2004 r. odbył tournee koncertowe po Francji i Niemczech, wykonując między innymi koncert w katedrze Notre-Dame w Paryżu i dając koncerty w katedrze w Reims oraz w wielu innych znamienitych miejscach. Chór koncertował w Mannheim, w Kolonii gdzie uczestniczył w międzynarodowej federacji chórów Pueri Cantores.

Chór nagrał płytę z kolędami, a także materiał na kolejną płytę zespołu z muzyką klasyczną oraz teledysk do muzyki Erica Claptona wykonywanej przez chór.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie