Scroll to top
Koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich
18:00 - 27 stycznia 2024

Andrzej Sikorowski z zespołem

Lider legendarnego zespołu "Pod Budą" – Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają Sikorowską.

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca.

Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S. – Kraków.

Wydarzenie będzie miało miejsce o godz.: 18:00 w Auli Szkoły Podstawowej nr. 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy ul. Klimatyczna, 1 Warszawa-Wesoła. Wstęp wolny.

Organizer

  • Ośrodek Kultury Wesoła

Udostępnij Wydarzenie