Scroll to top
Kolędy z Polski i ze świata
19:00 do 20:00 - 6 stycznia 2022
Kościół Opatrzności Bożej w Wesołej, ul. Piotra Skargi 2 Zobacz dojazd

Koncert w wykonaniu zespołu Retrospektakl z gościnnym udziałem uczestników projektu pt. “Gwiazda nad Betlejem”.

Koncert "Kolędy z Polski i ze świata" w wykonaniu zespołu Retrospektakl
to prezentacja najpiękniejszych kolęd i melodii związnych ze Świętami Bożego Narodzenia, pochodzących z Polski jak i z innych krajów świata. W repertuarze koncertu obok znanych światowych melodii usłyszymy również również piosenki autorstwa liderów zespołu: Marii Holki i Alka Baszuna.

Zapraszamy w pełną ciepła muzyczną podróż z najpiękniejszymi melodiami czasu Świąt Bożego Narodzenia, pochodzącymi z krajów takich jak Polska, Włochy, Nigeria, Francja, Ukraina i nie tylko...

Skład zespołu RETROSPEKTAKL

Maria Holka - śpiew, fortepian

Aleksander - Baszun - śpiew, klarnet, szałamaja, gitara, flety, bęben radomski

Joachim Łuczak - skrzypce, przeszkadzajki

Kamila Wyrzykowska - wiolonczela

 

O liderach zespołu RETROSPEKTAKL:

 

Maria Holka - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, muzykolog, absolwentka Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej, kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej i teatralnej. Współtworzy zespół Retrospektakl a także występuje solo. Autorka muzyki do filmów takich jak: "Solidarność według kobiet";, "To czego chcę", "Pierwszy dzień lata", "Siła". Autorka corocznej oprawy muzycznej wydarzenia: Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS i SAWP.

Aleksander Baszun - muzyk, poeta, rysownik i grafik. Autor piosenek, tekstów, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, wokalista, saksofonista i mulitinstrumentalista. Współtwórca zespołu Retrospektakl (I nagrody na festiwalu Korowód 2013), rozwijający także autorską działalność solową. Stypendysta M.St. Warszawy. Uczestniczył w wielu projektach, koncertach i nagraniach piosenki artystycznej, muzyki jazzowej, funkowej, rockowej, żydowskiej, ludowej, muzyki klasycznej i innych.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie