Scroll to top
Kino Pogodna Dzieci – Moje życie to cyrk
11:00 do 13:00 - 25 września 2022
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Wstęp wolny.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy pod nr. tel. 22 100 58 59.

 

Reżyseria: Miryam Bouchard

Kraj produkcji: Kanada

Rok produkcji: 2020

Kategoria wiekowa: 9+

Czas trwania: 100 min

O

 

 

Opis filmu:

Życie nastoletniej Laury to wieczna podróż. Wraz ze swoim tatą Billem – zawodowym klaunem – przemierzają kraj, występując w coraz to nowszych miejscach. Mimo wspólnych ekscytujących przygód Laura chce jednak od życia czegoś więcej. Wolałaby raczej się rozwijać i poznawać nowe rzeczy, a mniej się wygłupiać. Tylko co na to powie jej tata?

Niespodziewanie, dzięki nowej nauczycielce, może się spełnić jej największe marzenie  – rozwijanie naukowej pasji w prywatnej szkole. Czy wyluzowany tata Laury będzie w stanie zrozumieć inne spojrzenie na świat? Czy to jabłko nie padło aby zbyt daleko od jabłoni?u

Kanadyjski film to opowieść o braniu odpowiedzialności za swój los i młodzieńczej emancypacji. Inspiracja do rozmów o różnicach światopoglądowych i wartościach, które mogą podzielić bliskie sobie osoby. Dzięki naszym bohaterom możemy się przekonać, że w świecie pełnym podziałów i różnic najlepszym wyjściem zawsze jest okazywanie wsparcia i zrozumienia drugiej osobie.

„Moje życie to cyrk” z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu – tak jak na scenie – mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia.

Obraz doceniono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jury ZEF (Zespół Edukatorów Filmowych) podczas 8. MFF Kino Dzieci tak uzasadniło przynanie swojej nagrody temu tytułowi:

Czy dla każdego słowo „wolność” oznacza to samo? Jak – pozostając sobą –  nie wyrządzać krzywdy innym, szanując jej/jego potrzeby i przekonania? Miłość ojca i córki, a w tle trudny okres dojrzewania, poszukiwanie siebie, realizacja marzeń, wytrwałe dążenie do celu i trudna sztuka kompromisu. A wszystko to opowiedziane z humorem i urokiem przez reżyserkę filmu, w filmie inspirowanym jej własnym życiem.

Po seansie zapraszamy na krótkie WARSZTATY EDUKACYJNE, nawiązujące tematyką do wyświetlanego filmu.

Zwiastun:

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie