Scroll to top
Kino Pogodna Dorośli – Winni
18:00 do 21:30 - 16 grudnia 2021
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Seans filmowy połączony z prelekcją oraz dyskusją. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 22 100 58 59.

Reżyseria: Gustav Möller
Występują: Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi
Kraj produkcji: Dania
Rok produkcji: 2018
Język oryginalny: duński
Gatunek: thriller
Czas trwania: 85 min.

Opis filmu:

„Winni” to trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, który stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie. Pełen zwrotów akcji, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

Zwiastun filmu:

Wydarzenie współorganizowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie