Scroll to top
Karnawał na świecie – dzielnicowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
12:00 1 grudnia 2022 do 12:00 16 stycznia 2023
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Zapraszamy dzieci i młodzież mieszkające lub uczące się w Wesołej do udziału w Dzielnicowym konkursie plastycznym "Karnawał na świecie".

Jak obchodzimy karnawał na świecie? Jakie zwyczaje budzą zdziwienie, a które są bliskie naszym tradycjom? Karnawał to nie tylko samba w Rio de Janeiro i bal maskowy w Wenecji. Nie możemy zapomnieć Goa (Indie), Bissau (Gwinea), Veracruz (Meksyk) i wielu innych miejscach na świecie...

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej sposób świętowania karnawału w różnych zakątkach świata. Zachęcamy do skupienia się na miejscach i tradycjach mniej oczywistych i znanych. Można sięgnąć do dawnych, niepraktykowanych już zwyczajów, miejsc bliższych naszej codzienności, rodzinnych tradycji czy egzotycznych zakątków świata.

Celem konkursu jest pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni dzieci i młodzieży, rozwój ich umiejętności plastycznych, wrażliwości estetycznej, popularyzacja różnorodnych technik plastycznych oraz kształcenie i wychowanie dzieci poprzez sztukę.

Podstawowe informacje:

  • Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach: 6-9 lat, 10-13 lat, i 14-18 lat.
  • Wymagania: dowolna technika plastyczna, forma płaska, format nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A2.
  • Termin składania prac konkursowych: 16.01.2023 r.
  • Prace wraz z poprawnie wypełnioną kartą zgłoszenia należy dostarczyć osobiście do Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa.

Dla dzieci i młodzieży, które zajmą pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii wiekowych przewidziane są NAGRODY RZECZOWE.

Informacje o konkursie dostępne pod nr. tel.: 22 100 58 59 oraz e-mail: program.pogodna@domkulturywesola.net

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie