Scroll to top
II Maraton Teatralny w Wesołej
13:00 do 21:30 - 26 marca 2023
Klub Kościuszkowca, Plac Wojska Polskiego 129 Zobacz dojazd

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy 26 marca do Klubu Kościuszkowca na II edycję Maratonu Teatralnego w Wesołej. 

Na spektakle nie prowadzimy zapisów!

Wstęp wolny. Liczba uczestników ograniczona, do wyczerpania limitu miejsc. 

W programie:

13:00-13:45 "Kiedy będę dorosły" - spektakl od 12 roku życia. Teatr KOT, scenariusz i reżyseria: Julia Kotarska.

Spektakl porusza temat odpowiedzialności, podejmowania samodzielnie decyzji i bycia gotowym do ponoszenia konsekwencji. Teatr KOT opowie słodko-gorzką historię od dzieciństwa po dorosłość. Młodzieżowy teatr działa od września 2022 roku w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" i będzie to ich pierwszy występ.

15:00-15:45 "Mazowiecka Chata - Wielkanoc" - spektakl dla dzieci w wieku 5-12 lat. Teatr Wariacja, scenariusz i reżyseria: Lidia Sycz.

Dziadek i babka mieszkają w mazowieckiej chacie, przygotowują się do świąt Wielkiej Nocy. Tradycyjnie przeżywają niedzielę palmową, z robieniem palm i rozkładaniem jej w różnych zakątkach gospodarstwa włączając w działania widzów. Następne dni Wielkiego Tygodnia , od świątecznego sprzątania, pogrzebie śledzia i żuru, aż do przygotowania święconki i wielkiej uczty wielkanocnej, przechodzą interaktywnie razem z publicznością. Wszystko kończy się w Lany Poniedziałek pochodem z gaikiem i wielkanocnym kurkiem.

 

18:00-19:05 "Keja" - spektakl dla młodzieży i dorosłych. Studio Teatralne Julii Kotarskiej, scenariusz i reżyseria: Julia Kotarska, muzyka: Tomasz Struzik.

"Keja" w wykonaniu utytułowanej najważniejszymi nagrodami teatralnymi 15 letniej Zofii Wrzosek (mieszkanki Warszawy-Wesołej) i aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego - Wojciecha Machnickiego. Tematem przewodnim jest nawiązywanie relacji, walka z samotnością, szeroko rozumiana bezdomność i poszukiwanie miłości w szybkim, chaotycznym świecie. Pokażemy niezwykłą historię przyjaźni dziewczynki z dobrego domu z bezdomnym mężczyzną.

 

--> Pomiędzy wieczornymi spektaklami zapraszamy do kawiarenki. 

 

20:00-21:20 "Zamężek" - spektakl dla dorosłych. Teatr Południe, adaptacja i reżyseria: Bartłomiej Gola.

U nas jest tak: Cztery One – kandydatki na żonę i jeden On – mężczyzna poszukujący. Różne motywacje do związku, różne style podrywu, ale to samo dążenie – po prostu być kochanym. Czy dojdzie do happy endu? Na ile kobiety pozwolą sobie w staraniach o „tego jedynego”? A może to jednak nie one będą się tu starać? Zapraszamy na opowieść, która zrywa z konwenansami, zwłaszcza w kwestii tego, co wypada kobiecie, a co mężczyźnie w miłości, kto powinien zrobić pierwszy krok i na ile można przekroczyć granice w dążeniu do własnego szczęścia. Spektakl inspirowany „Ożenkiem” Nikołaja Gogola, ale u nas postawiony na głowie!

Występują:

Agnieszka Bartnikiewicz, Ania Łada, Tomasz Kamiński / Piotr Barański,
Magda Oleksiewicz, Monika Pawlik, Paulina Radzimirska, Aleksandra Rogucka, Patrycja Wasilewska, Ireneusz Wojaczek, Ewelina Zęgota

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie