Scroll to top
Dzień Irlandzki
15:00 do 17:00 - 9 czerwca 2024
Ośrodek Działań Twórczych "Zielona", ul. Wilanowska 3, Warszawa Zobacz dojazd

9 czerwca o godz. 15.00 zapraszamy na Dzień Irlandzki w Zielonej.

Przygotowaliśmy na ten dzień szereg atrakcji. Wierzymy, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Bądźcie gotowi na magiczne doświadczenie, które zapewni Wam prawdziwy smak Irlandii!

W programie:

  • Muzyczne spotkanie dla dzieci „Harfobaje” to koncert przeplatany opowiadaniem baśni pt. „Skrzat i królowa elfów”. Melodie pochodzące z folkloru irlandzkiego będą grane na harfie celtyckiej. Akcja toczy się w zielonym, świeżym irlandzkim krajobrazie. Dźwięki natury takie jak szum wiatru czy taniec kropli deszczu obrazowane są przez delikatne i łagodne tony harfy celtyckiej. Jest to historia o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi i strzeżeniu prastarego skarbu. Prowadzenie: Katarzyna Kolbowska
  • Pokazy tańców irlandzkich grupy McGahan Lees, polskiej filii jednej z najbardziej prestiżowych szkół tańca irlandzkiego na świecie. Szkoła została założona w 1996 roku i od tego czasu kształci uczniów regularnie zdobywających najwyższe miejsca na międzynarodowych zawodach – mistrzostwach regionalnych, mistrzostwach Irlandii, Szkocji i świata. Prowadzenie: Łukasz Matera, mistrz Europy z 2010 r., wielokrotny ich medalista, dwukrotny finalista Mistrzostw Świata i finalista wielu prestiżowych zawodów. Pierwszy Polak, który awansował do finałów Mistrzostw Świata.
  • Występ sekcji „Taniec irlandzki” z ODT „Zielona”. Grupa 5-osobowa działająca od września 2023 r. pod czujnym okiem Łukasza Matery.
  • Nauka tańca irlandzkiego dla uczestników wydarzenia prowadzona przez Łukasza Materę.
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez Ewę Przanowską oraz wolontariusza z Młodzieżowego Klubu Wolontariatu „Kulturka”. Dzieci wykonają irlandzkiego skrzata.
  • Konkurs wiedzy o Irlandii prowadzony przez wolontariuszy z Młodzieżowego Klubu Wolontariatu „Kulturka”.
  • Ogłoszenie wyników konkurs plastycznego dla dzieci pt. „Magiczna Irlandia”.
  • Wystawa fotografii o Irlandii autorstwa Marii Wrzesińskiej oraz Anny Matejak.

Dziękujemy Fundacji Kultury Irlandzkiej za udostępnione materiały o Irlandii. Link do strony: http://www.tpi.poznan.pl/

Wstęp wolny!

Organizer

  • Ośrodek Kultury Wesoła

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie