Scroll to top
Dziecięce Lato Teatralne
11:00 5 sierpnia 2019 do 12:00 26 sierpnia 2019
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

DZIECIĘCE LATO TEATRALNE OBWODNICA 2019

W każdy poniedziałek sierpnia o godz. 11.00 na scenie plenerowej przy Ośrodku Kultury odbędą się spektakle dla dzieci.

Rezerwacje wejściówek rozpoczynają się na siedem dni przed terminem każdego spektaklu mailowo pod adresem: scena96@tlen.pl z hasłem: WESOŁA. Bezpłatne wejściówki do odbioru na godzinę przed przedstawieniem w Ośrodku Kultury.

Poniżej opisy spektakli:

5 sierpnia godz. 11.00 „O SŁODKIEJ KRÓLEWNIE I PIĘKNYM KSIĘCIU”. Czas trwania 50 min. Dla widza od 5 lat.

To familijny spektakl, w którym barwna opowieść o pięknej miłości do królewny
i księcia niesie przesłanie o tym, że o każdą relację między ludźmi trzeba dbać.
W pięknej, malarskiej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki aktorki posługując się teatralnymi lalkami snują opowieść pełną zwrotów akcji i proponują widzom różne jej zakończenia.

 

12 sierpnia godz. 11.00 "CMOK. SMOK" Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

Spektakl to autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza, ale jednocześnie otwarta na odbiorcę dużo starszego. Maciej Dużyński, autor scenariusza opowiada: „Celowo zrezygnowaliśmy z Krakowa, Wawelu i Kraka. Smok wawelski jakoś już się opatrzył i osłuchał. Przestaliśmy zwracać uwagę na to o czym to jest. A naszym zdaniem to historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Wracamy do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gdy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste i nie beznadziejnie skomplikowane.”

19 sierpnia godz. 11.00 „CZARNY ŁABĘDŹ”. Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

Inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena. W spektaklu poruszany jest problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna tworzą przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl bawi i uczy. Zapewnia wiele estetycznych wrażeń. Pomimo powagi poruszanego tematu spektakl jest przyjazny, wesoły a jednocześnie skłania do refleksji.

26 sierpnia godz. 11.00 „SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK”. Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

Barwny, radosny spektakl inspirowany sztuką Kornela Makuszyńskiego opowiadający historię pewnego małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto tylko stanął na jego drodze. W końcu wyruszył w świat szukając nowych przygód. Oprawa scenograficzna nawiązuje do klimatu teatru wędrownego. Aktorzy docierają ze swym wzorem pełnym lalek i dekoracji wszędzie tam, gdzie widzowie zechcą obejrzeć ich spektakl będący radosną zabawą i niosący pogodną refleksję.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie

Post a Comment