Scroll to top
Babie Lato w Wesołej – NOVIKA koncert
19:00 do 21:00 - 18 września 2022
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert z okazji Babiego Lata w Wesołej. Gwiazdą, która wystąpi u nas na scenie plenerowej 18 września o godz. 19:00 będzie NOVIKA.

Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki.

Kasia Nowicka niewątpliwie stała się „kobietą-instytucją”, będąc przez ostatnie lata: wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, jak i promotorką młodych talentów, których muzykę grywa w swoich audycjach radiowych (obecnie w radiu Kampus).

Trudno też uwierzyć, że od debiutu tej niezwykle aktywnej na scenie i klubowych parkietach artystki minęło już 20 lat!

Wszystko zaczęło się od piosenki „Where Is The Love” zespołu Futro, zamieszczonej na płycie dołączonej do legendarnego magazynu

muzycznego „Machina”. W 2001 roku światło dzienne ujrzało pierwsze oficjalne wydawnictwo z udziałem Noviki – piosenka „T.Time” nagrana z Andrzejem Smolikiem na jego pierwszy, kultowy album.

Reszta jest historią, która wciąż się pisze. A jej najnowszym rozdziałem jest  płyta „Novika 2.0” z reinterpretacjami klasyków Noviki – w nowych wykonaniach.

Do tego szalonego przedsięwzięcia nasza bohaterka zaprosiła artystów, którzy już wcześniej z nią współpracowali (Skubas, Agim, Envee, Baasch, Buslav, Kasai), ale też takich, z którymi niedawno połączyła muzyczne drogi (Natalia Grosiak, BOKKA, ATLVNTA, Arek Kłusowski, Blauka & more...).

Novika w swojej naturze “zosi-samosi” zawsze sama organizowała całą logistykę przy nagrywaniu swoich albumów. Przy każdej z czterech solowych płyt współpracowało z nią kilku producentów, muzycy i wokaliści. Nigdy jednak nie musiała koordynować działań aż tylu osób jako producent wykonawczy całego projektu Novika 2.0.

Owocem kilku miesięcy pracy jest świeży, eklektyczny i przejmujący zestaw utworów, które dla mniej zaznajomionych z repertuarem „królowej clubbingu” może być odebrany jako kompilacja ekskluzywnie nagranych na ten krążek piosenek.

Nowa odsłona koncertowa Noviki to podróż przez jej repertuar, mieszanka oryginalnych i nowych wersji jej najlepszych utworów. Na scenie towarzyszą liderce świetni muzycy; Miłosz Oleniecki i Rafał Dutkiewicz, oraz zaproszeni goście.

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie