Scroll to top
Alter Ego – spektakl Teatru Południe
19:00 do 21:00 - 24 listopada 2024
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

24 listopada 2024 r. (niedziela) o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl Teatru Południe pod tytułem "Alter Ego". Spektakl odbędzie się w Ośrodku Kultury Wesoła, ul. Starzyńskiego 21.

Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 18.11 pod nr. tel. 22 773 55 99.

 

W klinice Dr Simone la Scez dokonuje się przełomowy eksperyment. Czwórka ochotników zgłasza się na zabieg, który obiecuje szybką i bezbolesną zmianę ich niechcianych cech. Ale czy rzeczywiście można zmienić to, co nas definiuje, bez konsekwencji? W "Alterego" odkrywamy kulisy tego eksperymentu, to podróż przez labirynt ludzkiej psychiki.
Czy uczestnicy eksperymentu osiągną upragnioną przemianę? Przekonaj się, co kryje się za drzwiami kliniki Dr. Simone la Scez i czy cena za metamorfozę nie jest zbyt wysoka.

Scenariusz: Sylvia Wilczyńska, autorka książek m.in. "Topielice" i "Naznaczeni"

O Teatrze Południe

Jesteśmy teatrem off-owym. Ważne jest dla nas wspólne tworzenie, które nie jest wymuszone autorytarną władzą jednostki, ani potrzebami ekonomicznymi twórców.  Zależny nam na jakości naszych spektakli i na tym, żeby mogli je oglądać różni widzowie, niezależnie od ich sytuacji materialnej.

Każdy z naszych aktorów kształcił się aktorsko i kontynuuje rozwój na warsztatach, kursach, treningach. Naszymi aktorami są między innymi absolwenci Domu Kultury Kadr, Warszawskiego Studium Aktorskiego,  Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Dbamy o ciągły rozwój  i doskonalenie ich warsztatu, zanurzamy się w techniki aktorskie, aby dostarczyć widzowi spektakle na wysokim poziomie, zrealizowane w sposób profesjonalny.

Teatr Południe powstał z inicjatywy Bartłomieja Goli (aktora i reżysera) we współpracy z Jagodą Pyrz (aktorki i pedagożki teatru). Pierwsza premiera odbyła się w roku 2019 r., ale Teatr nabrał rozpędu dopiero w 2021 roku we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

W doborze repertuaru i podejściu do sztuki ważny jest dla nas brak wykluczeń i negatywnego traktowania wybranych grup ze względu min. na płeć, pochodzenie, preferencje seksualne lub religię. Chcemy pokazywać świat, w którym różnorodność jest rzeczą normalną i akceptowaną.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie