Scroll to top
All Around Jazz „Przeboje ery swingu”
19:00 do 20:00 - 7 października 2023
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Stefana Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa Zobacz dojazd

Zapraszamy na trzeci koncert z cyklu All Around Jazz Wesoła Edition. Kolejna wyprawa dookoła brzmień i gatunków muzyki jazzowej.

Tym razem zostaną zaprezentowane „Przeboje ery swingu”. To już  7 października o godz. 19:00 w sali koncertowej Ośrodka Kultury (ul. Starzyńskiego 21).

Wydarzenie bezpłatne. Zapisy pod nr. tel. 22 773 55 99. 

W ramach cyklu prezentowani są znakomici muzycy z polskiej sceny jazzowej. Każde spotkanie opowiada inną historię za sprawą różnorodnych artystów i ich wrażliwości. Repertuarem koncertów są oczywiście standardy jazzowe – ale grane z pomysłem i kunsztem, co by słuchacza wciągnąć po czubek głowy w to, co w jazzie przyciąga najbardziej czyli w żywioł improwizacji i spontaniczności.

Pomysłodawcą oraz opiekę artystyczną nad cyklem sprawuje gitarzysta Jakub Paulski. Cykl został zapoczątkowany w Olsztynie w Galerii Usługa, docelowo będzie rozwijany w coraz dalsze zakątki Polski.

Wystąpią:

MICHAŁ AFTYKA - kontrabasista, kompozytor. Współtworzy m. in. superminimalism, Amalia Umeda Quartet, Artur Małecki & The Creature, JAH Trio, Jarecki Jazz Octet. Prowadzi Michał Aftyka Quintet który wykonuje jego autorskie kompozycje. W październiku 2023 będzie miała premiera debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Frukstrakt".

BARTOSZ SZABLOWSKI - jeden z najoryginalniejszych perkusistów młodego pokolenia, improwizator, kompozytor. Absolwent akademii muzycznej w Katowicach w klasie perkusji i Syddansk Musikkonservatorium w Odense w klasie kompozycji. Laureat wielu nagród indywidualnych jak i zespołowych w prestiżowych konkursach takich jak :Jazz nad Odrą, Krokus jazz festiwal ,czy Jazz juniors. Współtworca zaspołów P.E quartet,RASP Lovers,Kinga,Travel Adapter, Grzegorz Ziółek quartet,Franek Pospieszalski trio /quintet/sextet.Współpracuje i współpracował z wieloma muzykami jazzowymi takimi jak : Aga Derlak (Fryderyk 2016 za płyte “first thought “)Sabina  Meck (nominacja do Fryderyka 2017 za płytę „Love is here”) Maciej Obara,Piotr Orzechowski ,Marek Pospieszalski,Piotr Damasiewicz,Grzegorz Tarwid,Ksawery Wójciński,Jaquin Sosa,Dariusz Ziółek. Współtworzył również spektakl taneczno-performatywny „Larva” w reżyserii choreografki i tancerki Marty Ziółek który swoją premierę miał w Komuna Warszawa w 2021 roku.

MARCIN ELSZKOWSKI - trębacz, absolwent z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat konkursów takich jak Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, Blue Note Poznań Jazz Competition, Jazzinspiracje, Przeglad jazzowy sax Clubu. Trebacz współtworzy wyróżniające się na młodej scenie jazzowej zespoły takie jak: Grzegorz Ziółek Quartet, Michał Aftyka Quintet, superminimalism, Adam Jarzmik Quintet. Artysta występował z takimi artystami jak Ron Carter , Ewa Bem, Grzegorz Nagórski, Wojtek Mazolewski.

JAKUB PAULSKI – gitarzysta, kompozytor. Muzyk jest założycielem i liderem zespołów takich jak: Jakub Paulski Trio, JP Collective, Space Welders. Współtworzy zespół Paulski/Białowolski Quartet, z którym wydał płytę „Pick Yourself Up” w roku 2019. Jakub Paulski jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów ,,Opowieści Improwizowane” oraz dyrektorem artystycznym Wesoła Jazz Festiwal. Zalożyciel Fundacji Razem Dla Sztuki. Na początku października 2020, artysta wydał płytę „Preludium” z zespołem Jakub Paulski Trio. Gitarzysta jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, między innymi Grand Prix Jazz Juniors 2019 z zespołem Jakub Paulski Trio. Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

www.jakubpaulski.com 

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie