Scroll to top

TEATR WARIACJA – „MIŁOSNE DIALOGI NA CZTERY NOGI”

18:00 – Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, ul. Starzyńskiego 21

Przenosimy się w lata 50-te. Scenki Stefanii Grodzieńskiej, Juliana Tuwima, anonimy z tych lat tworzą komediową historię kobiety i mężczyzny. Historię aż po grobową deskę. Spotykają się na przystanku w dzień Świętego Walentego, idą razem na prywatkę , później oświadczyny i… spędzają razem związku małżeńskim ileś tam lat aby za grobową deską spotkać się znowu i spędzić ze sobą nieznośną wieczność. Muzyka z lat 40 i 50-tych, która towarzyszy aktorom jest po prostu doskonała! A takich dialogów się już dzisiaj nie pisze… choć treści są nadal aktualne. A mówią nam o tym spontaniczne zachowania publiczności.

Kilka słów o Teatrze

Teatr Wariacja istnieje od 2006 roku. Twórcą teatru jest Lidia Sycz, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej  jako tancerka; jako choreograf realizowała przedstawienia w Toruniu i Płocku; grała w serialach: Plebania, Klan, Ekstradycja; aktorka dubbingowa i instruktor teatralny. W swoim teatrze Wariacja jest scenarzystą, reżyserem, scenografem i aktorką. Ma trójkę dzieci.

Teatr Wariacja to przede wszystkim połączenie teatru i muzyki klasycznej. Posiada w repertuarze również spektakle edukacyjne dla dzieci. W przedstawieniach nawiązujących do tradycji polskich dba o ludowy charakter opowieści, muzykę i stroje. Zafascynowani literaturą świata pokazują kulturę i estetykę innych krajów. Klasyczną formę teatralną łączą z improwizacją nietuzinkowi, profesjonalni aktorzy: Lidia Sycz, Michał Głowacki, Piotr Basiel, Katarzyna Post to twórcy z otwartymi umysłami. Tworzą przedstawienia, w których widzowie oglądają znane historie w niebanalnej odsłonie. Wesołe teatralne pomysły  łączą z muzycznymi wariacjami. Radość tworzenia dzielą z widzami, których zapraszają na scenę do wspólnych, aktorskich działań. To teatr, w którym bawią się i uczą nie tylko dzieci.