Scroll to top

ODT Zielona – zajęcia dla dzieci i młodzieży

CERAMIKA 

Instruktor: Joanna Maciąg

Wiek: dzieci 6-12 lat

Termin: wtorki, godz. 17.00-19.00

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Na warsztatach ceramicznych nauczycie się jak z gliny stworzyć COŚ. Jak to COŚ ulepić profesjonalnie, żeby się nie rozpadło na kawałeczki.  Jak pomalować angobą, żeby nie było nijakie. Jak fachowo wstawić do pieca, żeby nie ukruszyć. Jak to COŚ umiejętnie poszkliwić, żeby uwodziło blaskiem i kolorem.  Jak to COŚ zaprojektować, żeby było użyteczne niczym durszlak na truskawki, albo zupełnie niepraktyczne – ale cieszące oko – jak figurka Barbapapy z siedmioma kończynami 😉

Warsztaty ceramiczne będą bazować na poznaniu podstawowych technik ceramicznych, jakimi są: lepienie ze zwojów, lepienie z kuli, z piastrów, wypełnianie formy gipsowej, modelowanie ręczne, malowanie angobami i szkliwami. Poznawanie tych technik wplecione będzie w atrakcyjną dla dzieci tematykę, jak przykładowo cykl „Lepienie z mapą”, kiedy to inspiracji poszukamy w charakterystycznych dla różnych krajów motywach. Na zajęciach nie może zabraknąć również tematów związanych z różnego rodzaju świętami, tu szczególnie Wielkanoc i Boże Narodzenie są skarbnicą inspiracji. Prace powstałe na zajęciach będą miały charakter zarówno dekoracyjny, jak i użytkowy.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/ceramika

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ZOSTAŃ ARTYSTĄ-MALARZEM

Instruktor: Mateusz Kamiński

Wiek: młodzież 14-19 lat

Termin: piątki, godziny zajęć ustalane indywidualnie

Koszt zajęć: 60 zł/za zajęcia

Głównym celem zajęć jest stworzenie dla młodzieży możliwości kreatywnego i twórczego spędzenia czasu, wcielenia się w rolę artysty malarza, przeżycia przygody ze sztuką i sprawdzenia swoich sił w tej dziedzinie. Uczestnicy poznają wybrane przez siebie techniki malarskie i rysunkowe, przećwiczą kompozycję, kadrowanie, dobór i łączenie kolorów. Zajęcia przeznaczone są dla młodych osób pragnących nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności rysunku i malarstwa.

Spotkania te są również propozycją dla osób, które chcą wiązać swoją przyszłość z malarstwem. Na warsztatach będzie możliwość przygotowania się do egzaminu na Akademię Sztuk Pięknych, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych lub liceum plastycznego.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/zostan-artysta-malarzem

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332