Scroll to top

ODT Zielona – zajęcia dla dzieci i młodzieży

CERAMIKA 

Instruktor: Joanna Maciąg

Wiek: dzieci 6-12 lat

Termin: wtorki, godz. 17.00-19.00

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Na warsztatach ceramicznych nauczycie się jak z gliny stworzyć COŚ. Jak to COŚ ulepić profesjonalnie, żeby się nie rozpadło na kawałeczki.  Jak pomalować angobą, żeby nie było nijakie. Jak fachowo wstawić do pieca, żeby nie ukruszyć. Jak to COŚ umiejętnie poszkliwić, żeby uwodziło blaskiem i kolorem.  Jak to COŚ zaprojektować, żeby było użyteczne niczym durszlak na truskawki, albo zupełnie niepraktyczne – ale cieszące oko – jak figurka Barbapapy z siedmioma kończynami 😉

Warsztaty ceramiczne będą bazować na poznaniu podstawowych technik ceramicznych, jakimi są: lepienie ze zwojów, lepienie z kuli, z piastrów, wypełnianie formy gipsowej, modelowanie ręczne, malowanie angobami i szkliwami. Poznawanie tych technik wplecione będzie w atrakcyjną dla dzieci tematykę, jak przykładowo cykl „Lepienie z mapą”, kiedy to inspiracji poszukamy w charakterystycznych dla różnych krajów motywach. Na zajęciach nie może zabraknąć również tematów związanych z różnego rodzaju świętami, tu szczególnie Wielkanoc i Boże Narodzenie są skarbnicą inspiracji. Prace powstałe na zajęciach będą miały charakter zarówno dekoracyjny, jak i użytkowy.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/ceramika

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ – WARSZTATY KRAWIECKIE DLA DZIECI 

Instruktor: Kacper Tomaszewski

Wiek: dzieci 7-12 lat

Termin: środy, godz. 16.00-17.30

Koszt zajęć: 125 zł/m-c

Nauka  szycia manualnego, rozwijania kreatywności oraz wyrabiania zdolności manualnych. W czasie zajęć dzieci poznają rodzaje ściegów oraz tkanin, nauczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki. Jednak najważniejszym punktem naszych spotkań jest zabawa, pracujemy na indywidualnych projektach. Wszystkie prace wykonujemy pod opieką nauczyciela, zachowując bezpieczeństwo.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/warsztaty-krawieckie

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


TWÓRCZY MALUCH

Instruktor: Urszula Kowal-Gajewska

Wiek: dzieci od 1,5 roku do 3 lat

Termin: środy, godz. 10.00-10.45

Koszt zajęć:  100 zł/m-c

Rodzinne spotkania dla maluszków w wieku 1,5-3 lat i ich opiekunów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w wielu różnych formach aktywności: od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, poprzez obcowanie z różnymi materiałami, do wykonywania prac plastycznych.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/tworczy-maluch

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ZOSTAŃ ARTYSTĄ-MALARZEM

Instruktor: Kacper Tomaszewski

Wiek: młodzież 14-19 lat

Termin: piątki, godziny zajęć ustalane indywidualnie

Koszt zajęć: 60 zł/za zajęcia

Głównym celem zajęć jest stworzenie dla młodzieży możliwości kreatywnego i twórczego spędzenia czasu, wcielenia się w rolę artysty malarza, przeżycia przygody ze sztuką i sprawdzenia swoich sił w tej dziedzinie. Uczestnicy poznają wybrane przez siebie techniki malarskie i rysunkowe, przećwiczą kompozycję, kadrowanie, dobór i łączenie kolorów. Zajęcia przeznaczone są dla młodych osób pragnących nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności rysunku i malarstwa.

Spotkania te są również propozycją dla osób, które chcą wiązać swoją przyszłość z malarstwem. Na warsztatach będzie możliwość przygotowania się do egzaminu na Akademię Sztuk Pięknych, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych lub liceum plastycznego.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/zostan-artysta-malarzem

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ZUMBA KIDS JUNIOR

Instruktor: Aneta Patro

Wiek: dzieci 4-6 lat

Termin: piątki, godz. 16:00-16:45

Koszt zajęć: 90 zł/m-c

Zumba Kids Junior stanowi połączenie oryginalnych zajęć Zumby oraz treningu dla dzieci. Zajęcia mają na celu zapewnienie najmłodszym maksimum zabawy. Podczas spotkań dzieci ćwiczą koordynację ruchową i równowagę, a także rozwijają kreatywność, dyscyplinę i pamięć. Dodatkowo zajęcia mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dzieci, ucząc umiejętności pracy zespołowej, pewności siebie i odpowiedzialności. Dzięki zajęciom Zumba Kids Junior dzieci mogą nie tylko nauczyć się nowych układów choreograficznych, ale również fajnie spędzić czas, budując przy tym nawyki oraz świadomość zdrowego i aktywnego trybu życia. Zajęcia Zumba Kids Junior przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/zumba-kids-junior

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


Wielkość czcionki