Scroll to top

ODT Zielona – zajęcia dla dzieci i młodzieży

CERAMIKA 

Instruktor: Joanna Maciąg

Wiek: dzieci 6-12 lat

Termin: wtorki, godz. 17.00-19.00

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Na warsztatach ceramicznych nauczycie się jak z gliny stworzyć COŚ. Jak to COŚ ulepić profesjonalnie, żeby się nie rozpadło na kawałeczki.  Jak pomalować angobą, żeby nie było nijakie. Jak fachowo wstawić do pieca, żeby nie ukruszyć. Jak to COŚ umiejętnie poszkliwić, żeby uwodziło blaskiem i kolorem.  Jak to COŚ zaprojektować, żeby było użyteczne niczym durszlak na truskawki, albo zupełnie niepraktyczne – ale cieszące oko – jak figurka Barbapapy z siedmioma kończynami 😉

Warsztaty ceramiczne będą bazować na poznaniu podstawowych technik ceramicznych, jakimi są: lepienie ze zwojów, lepienie z kuli, z piastrów, wypełnianie formy gipsowej, modelowanie ręczne, malowanie angobami i szkliwami. Poznawanie tych technik wplecione będzie w atrakcyjną dla dzieci tematykę, jak przykładowo cykl „Lepienie z mapą”, kiedy to inspiracji poszukamy w charakterystycznych dla różnych krajów motywach. Na zajęciach nie może zabraknąć również tematów związanych z różnego rodzaju świętami, tu szczególnie Wielkanoc i Boże Narodzenie są skarbnicą inspiracji. Prace powstałe na zajęciach będą miały charakter zarówno dekoracyjny, jak i użytkowy.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/ceramika

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


FINGER RHYTHMICS ACADEMY

Instruktor: Paweł Zając

Wiek: 1-3 lata

Termin: czwartki, godz. 11.15-11.45

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

FR ACADEMY (FINGER RHYTHMICS ACADEMY) jest innowacyjnym programem wspierania wczesnego rozwoju dziecka w zakresie motoryki (małej i dużej), umuzykalnienia (podstaw rytmicznych), tańca, sprawności i koordynacji ruchowej.

FINGER RHYTHMICS to metoda rozwijająca zdolności rytmiczne i koordynacyjne oraz ułatwiająca zrozumienie podstawowych zagadnień z zakresu rytmiki. Polega na wystukiwaniu rytmu, uderzając pozostałymi palcami o kciuk. Podstawowa wersja oparta o metrum 4/4 to cztery uderzenia obrazujące cztery ćwierćnuty w takcie. Wystukiwanie zaczynamy od palca wskazującego, a kończymy na małym palcu.

Metoda Finger Rhythmics wykorzystywana jest już w kilkudziesięciu placówkach edukacyjnych w całej Polsce. Pojawia się jako system rozwojowy w przedszkolach klasycznych, ale także integracyjnych i terapeutycznych jako zajęcia wczesnego wspierania rozwoju dziecka, jak również element kursów w szkołach tańca oraz placówkach kulturalnych.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/Finger Rhythmics

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


JEZYK ANGGIELSKI

Instruktor: Monika Wasilewicz

Wiek: 8-10 lat

Termin: wtorki, godz. 17.15-18.15

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Na zajęciach dzieci uczą się języka angielskiego podczas zabawy. Uczestnicy grają w różnorodne gry – zarówno te znane i lubiane od pokoleń, jak i projekty według własnego pomysłu. Podczas zajęć dzieci rozmawiają, zgadują, odgrywają scenki i tworzą prace plastyczne. Wszystkim tym zabawom towarzyszy język angielski, a nowych słówek i zwrotów dzieci używają, aby wesoło się bawić. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy!

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/jezyk-angielski-dzieci

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


MUSICAL BABIES

Instruktor: Joanna Kuliczkowska

Wiek: dzieci od 6 miesiąca życia do lat 3

Termin: wtorki, godz. 10.00-10.30

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Musical Babies – muzyczny angielski dla najmłodszych dzieci, od 6 miesiąca do 3 roku życia, to językowo-muzyczno-ruchowe zajęcia oddziałujące na wszystkie zmysły! Dzieci w naturalny sposób osłuchują się z językiem angielskim poprzez:

– słuchanie muzyki, rymowanek i piosenek
– taniec i ruch
– muzykowanie za pomocą prostych instrumentów
– obserwację gestów wykonywanych przez dorosłych
– z czasem powtarzanie czynności aż w końcu słów i całych zwrotów
– korzystanie z autorskich, atrakcyjnych pomocy dydaktycznych związanych z tematyką zajęć
– sensoryczne doznania obejmujące wszystkie zmysły, pozwalające dziecku lepiej przyswoić i zapamiętać prezentowane treści

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/musical-babies

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


MUSICAL ENGLISH

Instruktor: Małgorzata Łazicka

Wiek: dzieci 3-7 lat

Termin: poniedziałki, godz. 17.30-18.15

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Musical English – śpiewający angielski, to bardzo energiczne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym – od 3 do 7 lat. Ich celem jest:
– osłuchanie się z językiem angielskim w naturalny sposób
– nauka w sposób aktywny i trwały słów, zwrotów i całych zdań
– wykształcenie prawidłowej wymowy i akcentu
– nabycie chęci do uczenia się języka, nie poprzez nudne powtarzanie słówek i wypełnianie podręczników czy wpatrywanie się w ekran, ale za pomocą atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, oddziałujących na wszystkie zmysły
– wykształcenie odpowiedniego stylu uczenia się – odmiennego dla każdego dziecka

Dzieci są zachęcane do eksperymentowania z językiem, śpiewania i rytmizowania.

Uwaga: w ramach zajęć należy zakupić podręcznik wraz z płytą CD. Koszt: 55 zł.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/musical-english

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ROBOTYKA

Instruktor: Piotr Szubert

Wiek: dzieci 7-12 lat

Termin: czwartki, godz. 16.30-18.00

Koszt zajęć: 150 zł/m-c

Zajęcia dla dzieci zainteresowanych rozwojem kreatywnego myślenia, czyli umiejętnością niezbędną w XXI wieku, podczas tworzenia konstrukcji i programów. Dzieci poznają ważne koncepcje matematyczne i informatyczne rozwijające ich kreatywność, logiczne rozumowanie, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy z innymi.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/robotyka

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


RYSUNEK I MALARSTWO

Instruktor: Kacper Tomaszewski

Wiek: dzieci 7-12 lat

Termin: środy, godz. 17.45-19.15

Koszt zajęć: 100 zł/m-c

Zajęcia plastyczne dla dzieci. Celem warsztatów jest przygotowanie młodych artystów do świadomego uczestnictwa w sztuce, zapoznania z wybranymi terminami i technikami.
Zajęcia to połączenie nauki z doskonałą zabawą. W pracowni bawimy się kolorem, fakturą, konsystencją i kształtem. Poprzez zabawę dzieci rozwijają sprawność manualną.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/rysunek-malarstwo

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ŚWIAT 3D – PROJEKTOWANIE, DRUKOWANIE I SKANOWANIE

Instruktor: Edu3Dkacja

Wiek: dzieci 7-12 lat

Termin: środy, godz. 16.30-17.40

Koszt zajęć: 150 zł/m-c

Zajęcia obejmują trzy bloki tematyczne: drukowanie 3D, projektowanie 3D oraz skanowanie 3D. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obsługą drukarki 3D oraz skanera 3D, a także zostaną wprowadzeni w tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów. Proponujemy nowy wymiar edukacji dla Twojego dziecka, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny, uczy nowoczesnej technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość,

Na zajęciach uczestnik:
– pozna od strony praktycznej obsługę drukarki 3D i skanera 3D
– zapozna się też z oprogramowanie do projektowania 3D
– stworzy wiele gadżetów i pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego
– oraz zaprojektuje własnego robota 3D!

Wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom w trakcie zajęć. Zapewniamy nielimitowany dostęp do darmowego oprogramowania.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/druk-3d

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ – WARSZTATY KRAWIECKIE DLA DZIECI 

Instruktor: Kacper Tomaszewski

Wiek: dzieci 7-12 lat

Termin: środy, godz. 16.00-17.30

Koszt zajęć: 125 zł/m-c

Nauka  szycia manualnego, rozwijania kreatywności oraz wyrabiania zdolności manualnych. W czasie zajęć dzieci poznają rodzaje ściegów oraz tkanin, nauczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki. Jednak najważniejszym punktem naszych spotkań jest zabawa, pracujemy na indywidualnych projektach. Wszystkie prace wykonujemy pod opieką nauczyciela, zachowując bezpieczeństwo.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/warsztaty-krawieckie

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


TWÓRCZY MALUCH

Instruktor: Urszula Kowal-Gajewska

Wiek: dzieci od 1,5 roku do 3 lat

Termin: środy, godz. 10.00-10.45

Koszt zajęć:  90 zł/m-c

Rodzinne spotkania dla maluszków w wieku 1,5-3 lat i ich opiekunów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w wielu różnych formach aktywności: od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, poprzez obcowanie z różnymi materiałami, do wykonywania prac plastycznych.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/tworczy-maluch

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ZAJĘCIA TEATRALNE

Instruktor: Anna Maria Komorowska

Wiek: dzieci 9-14 lat

Termin: środy, godz. 15.30-17.00

Koszt zajęć: 125 zł/m-c

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży przejawiających uzdolnienia artystyczne oraz zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich. Ruch sceniczny, głos, rytm i choreografia to tylko wybrane elementy nad którymi będą pracować uczestnicy zajęć. Nie zabraknie także tworzenia indywidualnych etiud jak i improwizacji zbiorowej.  Dzięki warsztatom aktorskim dzieci rozwijają twórcze myślenie, umiejętności interpersonalne, uczą się pracy w grupie i wyrażania własnych emocji. Spotkania pobudzają twórczy potencjał tkwiący w uczestnikach. Zapraszamy do podróży w krainę teatru.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/teatr

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ZOSTAŃ ARTYSTĄ-MALARZEM

Instruktor: Kacper Tomaszewski

Wiek: młodzież 14-19 lat

Termin: piątki, godz.17.00-19.00

Koszt zajęć: 120 zł/m-c

Głównym celem zajęć jest stworzenie dla młodzieży możliwości kreatywnego i twórczego spędzenia czasu, wcielenia się w rolę artysty malarza, przeżycia przygody ze sztuką i sprawdzenia swoich sił w tej dziedzinie. Uczestnicy poznają wybrane przez siebie techniki malarskie i rysunkowe, przećwiczą kompozycję, kadrowanie, dobór i łączenie kolorów. Zajęcia przeznaczone są dla młodych osób pragnących nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności rysunku i malarstwa.

Spotkania te są również propozycją dla osób, które chcą wiązać swoją przyszłość z malarstwem. Na warsztatach będzie możliwość przygotowania się do egzaminu na Akademię Sztuk Pięknych, Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych lub liceum plastycznego.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/zostan-artysta-malarzem

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


ZUMBA KIDS JUNIOR

Instruktor: Aneta Patro

Wiek: dzieci 5-6 lat

Termin: środy, godz. 17.15-18.00

Koszt zajęć: 90 zł/m-c

Zumba Kids Junior stanowi połączenie oryginalnych zajęć Zumby oraz treningu dla dzieci. Zajęcia mają na celu zapewnienie najmłodszym maksimum zabawy. Podczas spotkań dzieci ćwiczą koordynację ruchową i równowagę, a także rozwijają kreatywność, dyscyplinę i pamięć. Dodatkowo zajęcia mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dzieci, ucząc umiejętności pracy zespołowej, pewności siebie i odpowiedzialności. Dzięki zajęciom Zumba Kids Junior dzieci mogą nie tylko nauczyć się nowych układów choreograficznych, ale również fajnie spędzić czas, budując przy tym nawyki oraz świadomość zdrowego i aktywnego trybu życia. Zajęcia Zumba Kids Junior przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Link do zapisów: www.strefazajec.pl/zumba-junior

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332


Wielkość czcionki