Scroll to top

Instruktorzy

Grażyna Bany

Artystka zajmuje się malarstwem olejnym i ceramiką. Od 20 lat prowadzi sekcję rysunku i malarstwa w Ośrodku Kultury w Wesołej. W ramach działania w Stowarzyszeniu Sąsiedzkim Stara Miłosna, organizuje Letnie Plenery Malarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wraz z Wieńczysławem Pyrzanowskim maluje murale oraz samodzielnie prowadzi firmę prowadzącą zajęcia artystyczne w szkołach i przedszkolu.

 

Instruktor zajęć: Pracownia Plastyczna, Rysunek i malarstwo

Miejsce: Ośrodek Kultury

Agata Bartłomiejczyk 

Ukończyła studia magisterskie na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu solowego dr Danuty Dudzińskiej-Wieczorek. Przez pięć lat była związana z teatrem Panopticum w Lublinie. Podczas studiów w Łodzi kreowała takie postacie jak: Polly w Operze za trzy grosze K. Weilla w reżyserii Andrzeja Ferenca, Frau Reich w Wesołych Kumoszkach z Windsoru O. Nicolaia w reżyserii Renaty Redo-Dobber oraz Jou-Jou w Wesołej Wdówce F. Lehára w reżyserii Zbigniewa Maciasa. Nagrała trzy płyty z lubelskim chórem Kasjopea jako solistka: Kasjopean, Lubelski Tryptyk Styczniowy oraz Oratorium o mieście Lublinie (muz. Alicja Grzeszczyk, Mariusz Ostański). W latach 2010-2012 śpiewała w lubelskim chórze Kantylena. Okazjonalnie współpracuje z Jan Jarecki Trio. Występuje także na scenie Ośrodka Kultury, ostatnio w towarzystwie Kosmokolektywu z autorskim repertuarem z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Od lat pracuje jako instruktor śpiewu.

Instruktor zajęć: Studio Piosenki

Miejsce: Ośrodek Kultury, filia ODT „Pogodna”

Natalia Bartuszek

Natalia Bartuszek ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilkunastu lat z zaangażowaniem i uśmiechem uczy języka angielskiego. Radość uczniów z małych i dużych sukcesów dodaje jej motywacji do dalszej pracy. Poza nauczaniem interesuje się ekologią i zdrowym odżywianiem.

Instruktor zajęć: Język angielski dla dorosłych oraz Język angielski dla seniorów

Miejsce: zajęcia odbywają się w formie on-line

Łukasz Depa

„Tancerz breaking (breakddance, b-boying) pochodzący z Warszawy. Wszechstronny instruktor, choreograf. Początek jego drogi i pasji tanecznej to przełom 1999-2000. Uczestnik licznych warsztatów w Polsce, Europie, USA z prekursorami i pionierami breaking. Współpracuje z Centrum Twórczości Narodowej, teatrami, szkołami tańca, domami kultury.

Zajmuje się organizowaniem zawodów, festiwali, wydarzeń tanecznych oraz kursów i warsztatów mających na celu zainspirowanie uczestników do rozwoju własnej osobowości, świadomości ruchu i ciała, sprawności fizycznej i twórczego myślenia. Aktywnie bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach takich jak: zawody taneczne, koncerty, festiwale filmowe, projekty-pokazy międzynarodowe, spektakle teatralne i inne imprezy promujące sztukę.

Instruktor zajęć: Break Academy!

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Małgorzata Feldgebel 

Muzyk grający na skrzypcach, altówce, fortepianie i wielu innych, nieznanych dzisiaj instrumentach dawnych. Współpracuje ze znanymi polskimi zespołami, koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa wiele płyt. Od wielu lat jej pasją jest uczenie gry na instrumentach i dzielenie się miłością do muzyki z jej adeptami w każdym wieku. Pracuje jako nauczyciel w szkole muzycznej.

Instruktor zajęć: nauka gry na pianinie i skrzypcach

Miejsce: filia ODT „Zielona”

Tania Flores

Boliwijka od dwóch lat mieszkająca w Polsce. Pracowała w obszarze współpracy międzynarodowej i była stypendystką studiów magisterskich w dziedzinie stosunków międzynarodowych na Universidad Andina Simón Bolívar w Ekwadorze. Zna i kocha kulturę hispanoamerykańska. Jednocześnie jej zainteresowanie językami oraz chęć ich uczenia się zmotywowały ją do nauczania języka hiszpańskiego dorosłych, młodzieży i dzieci podczas jej pobytu w Polsce.

Instruktor zajęć: Clases de Espanol – język hiszpański dla dzieci i dorosłych 

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Beata Furgała

absolwentka studiów podyplomowych AWF na kierunku ”Relaksacja i Joga”. Jogę praktykuje od wielu lat. Przywiązuje dużą uwagę do bezpieczeństwa treningu z jednoczesnym wykorzystaniem indywidualnych możliwości i potencjału oraz uszanowaniem ograniczeń ciała.
Entuzjastka zdrowego i aktywnego stylu życia.

Instruktor zajęć: Joga

Miejsce: Ośrodek Kultury

Zuzanna Gąsowska

Jest absolwentką muzykologii (studia stacjonarne I stopnia, tytuł licencjata otrzymany w 2016 r.) oraz filologii włoskiej (tytuł magistra z wyróżnieniem otrzymany w lipcu 2020 roku) na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada doświadczenie jako lektor języka włoskiego dla dorosłych; prowadziła autorskie zajęcia z podstaw języka włoskiego i wiedzy o kulturze Włoch dla dorosłych z różnymi rodzajami niepełnosprawności w Fundacji Aktywizacja (XII 2016-II 2017) oraz kurs włoskiego w ODT Pogodna w sezonie 2018/2019. W nauczaniu wykorzystuje wykształcenie muzyczne (piosenki, ruch); zapewniam miłą atmosferę, dobrą organizację i rzetelność.

Instruktor zajęć: Język włoski

Miejsce:  filia ODT „Pogodna”, filia ODT „Zielona”

Agnieszka Jabłońska

Szkoliła się z różnych stylów i technik tanecznych. Przez ostatnie 12 lat kształciła się głównie w tańcu indyjskim, w szczególności w stylu bollywood pod kierunkiem Kingi Malec uznanej choreograf i pedagogo tańców indyjskich. Brała także udział w warsztatach wybitnych mistrzów indyjskich takich jak Nirupama i Rajendry z Bangalore oraz Devesha Mirchandani. Od 2014 r. była aktywną tancerką zespołu Mohini Indian Dance Group, z którym licznie występowała. Obecnie jest menadżerem zespołu i uczy dzieci tańca bollywood w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Miejsce: filia ODT „Zielona”

Agnieszka Janicka-Szweda

Absolwentka italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, lektor/tłumacz języków obcych (włoski, angielski, polski dla obcokrajowców), 26 lat pracy w zawodzie. W czasie wolnym najchętniej uczy… się hiszpańskiego, francuskiego i tańców orientalnych, podróżuje i gra w planszówki.

Instruktor zajęć: Język włoski on-line

Miejsce: internet 

Agnieszka Janusek

Z wykształcenia archeolog, pedagog. Jednakże od kilku lat zajmuje się florystyką. Posiada ukończoną szkołę florystyczną. Na codzień pracuje małej kwiaciarni. Uwielbia pracować z dziećmi, seniorami. Dlatego też prowadzi cykliczne zajęcia z seniorami w Klubie Seniora i okazjonalne warsztaty z dziećmi w szkołach, ośrodkach. Od kilku lat związana z Fundacją Nasze Dzieci. Prywatnie mama trójki dzieci. Uwielbia psy, ma ich dwa. Każdą wolną chwilę stara się poświęcać na podróże.

Instruktor zajęć: Warsztaty florystyczne

Miejsce: Ośrodek Kultury

Elżbieta Kabała

Jest instruktorką tańca o specjalizacji taniec współczesny. Tytuł ten zdobyła na 3-letnim „Kursie Kwalifikacyjnym” w Łodzi w 2004 r. Szkolona była przez wielu specjalistów z całego kraju między innymi: Witolda Jurewicza, Jacka Owczarka, Tomasza Rowińskiego, Annę Krzemińską czy Leszka Bzdyla. Na kursie tym zapoznała się z techniką tańca jazzowego, którego różnorodność wypływająca z łączenia się z innymi stylami tanecznymi, takimi jak latyno, afro, funky, modern, etc., pozwoliła jej na to co dla niej najcenniejsze, czyli swobodę w wyrazie, muzyce, formie i ruchu.

Wielokrotne warsztaty z choreoterapii jak również prywatne zainteresowania psychologią, czy też medytacją, wywarły duży wpływ na głębsze spojrzenie na taniec, nie tylko jako połączenie techniki i wdzięku, będących zaledwie zewnętrznym efektem ćwiczeń, ale przede wszystkim jako na zapis ruchowy, niepowtarzalny stenogram z życia każdego z nas.

Na zajęciach szczególną uwagę zwraca na odczytywanie emocji i przekazywanie ich ruchem. Według niej taniec jest zwierciadłem dla emocji. Uważa, że aby móc je pokazywać na scenie, najpierw trzeba nauczyć się rozróżniać choćby podstawowe uczucia takie jak radość, smutek, gniew. Emocje te „ubrane” w muzykę i ruch, będą tworzyły całość choreograficzną na scenie.

Instruktor zajęć: Balet

Miejsce: Ośrodek Kultury

Bożena Klasa

Jest absolwentką Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie; kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: arteterapia. Otrzymała wyróżnienie za dyplom artystyczny w pracowni malarstwa prof. Marzanny Wróblewskiej. Ukończyła również Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Zamiłowanie do rysunku, malarstwa, fascynację kolorem wykazywała od dzieciństwa. Realizowała swoją pasję twórczą w codziennych działaniach na różnych płaszczyznach życia. Uczestniczyła w kursach rysunku i malarstwa prowadzonych przez Pracownię Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Brała udział w plenerach, wystawach zbiorowych; wystawy indywidualne, min. w ODT Pogodna.

Malarstwo jest dla niej formą wyrażania swojej osobowości, przekazywaniem emocji i spostrzeżeń wynikających z obserwacji codzienności. W pracy z uczniami najważniejsze jest dla niej inspirowanie do swobodnej, radosnej twórczości i wspieranie indywidualnego rozwoju. Jej działania plastyczne łączy z innymi zainteresowaniami, do których należą muzyka, fotografia i literatura.

Instruktor zajęć: Rysunek i malarstwo

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Urszula Kowal-Gajewska

Moją pasją jest praca z dziećmi, dlatego od 13 lat zajmuję się rozwijaniem najmłodszych artystów. W spotkaniach ze mną uczestniczą maluszki od roczku do wieku szkolnego. Zawsze są to spotkania pełne koloru, radości i swobody twórczej. Po pracy czeka na mnie w domu dwóch synków, z którymi spędzam czas na zabawie i wspólnych spacerach po lesie.

Instruktor zajęć: Twórczy Maluch

Miejsce: Ośrodek Kultury

Patryk Kryński

Patryk jest czynnie pracującym muzykiem sesyjnym, producentem muzycznym. Swoją perkusyjną ścieżkę rozpoczął w wieku 10 lat w Jeleniogórskiej szkole muzycznej pierwszego stopnia Podczas nauki w szkole brał udział w ogólnopolskich konkursach perkusyjnych m.in. I miejsce w Głogowie Małopolskim oraz III miejsce w międzynarodowym konkursie perkusyjnym w Legnicy.

Instruktor zajęć: Nauka Gry na Perkusji

Miejsce: Ośrodek Kultury

Hubert Krysztofiński

Rocznik 2001. Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich w kat. U21, półfinalista Mistrzostw Europy w Blackpool, Zwycięzca WDSF French Open, Medalista i Finalista wielu turniejów rankingowych WDC i WDSF, Akademicki Mistrz Polski, sezon 19/20 ukończył na 15 miejscu w światowym rankingu WDSF. Z tańcem związany od prawie 10 lat. Posiada doświadczenie w pracy z kursantami w każdym wieku – od przedszkolaków po seniorów. Oferuje m. in. zajęcia tańca towarzyskiego i użytkowego, Latino Solo, pierwszy taniec weselny, zajęcia w systemie PRO-AM, szkolenia i lekcje dla tancerzy sportowych. Członek Kadry Polski FTS i student psychologii. Najważniejsze osiągnięcia Huberta to:

– Mistrzostwo Polski FTS U21 w tańcach latynoamerykańskich- Konin 2020
– Półfinał Mistrzostw Europy WDC AL U19 – Blackpool 2019
– WDSF French Open – 1 miejsce – Lyon 2019
– WDSF Ukrainian Open Championships – 2 miejsce – Kijów 2019
– WDSF Czech Dance Open – 2 miejsce – Ostrava 2019
– Akademickie Mistrzostwo Polski – Ciechocinek 2020
– Finalista i medalista Polish Open Championships, Polish Cup, Baltic Cup i wielu turniejów rankingowych WDSF i WDC Open
– Wielokrotne zwycięstwa w turniejach cyklu Grand Prix Polski

Instruktor zajęć: Taniec dla dzieci

Miejsce: Ośrodek Kultury

Joanna Krzemińska

Absolwentka SGGW na kierunku Technologia Żywności. Certyfikowany zielarz-fitoterapeuta. Ma dwie pasje: żywność bez chemii oraz ziołolecznictwo. Od lat próbuje znaleźć sposób jak żyć w mieście w zgodzie z naturą. Od października 2021 realizuje projekt warsztatów zielarskich „Niezłe ziółko”. Warsztaty te mają na celu propagowanie zielarstwa i naukę bezpiecznego stosowania ziół.

Miejsce: filia ODT „Zielona”

Zuzanna Kwiatkowska

Dyplomowana instruktorka tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Założycielka Szkoły Tańca Happy Dance Studio. 15 lenia praktyka zawodowa w różnych grupach wiekowych: od przedszkolaków do Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych.

Instruktor zajęć: Baby Dance, Taniec dla Seniorów

Miejsce: Ośrodek Kultury

Dorota Łasisz

Od ponad czternastu lat pracuje w Ośrodku Kultury w Warszawie Wesołej  prowadząc sekcję ceramiczną dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Wraz z Ośrodkiem Kultury współtworzy wystawy, festiwale i warsztaty: – 2012-2014 festiwal „Ceramika. Moc Żywiołów”- 2017 „Ceramika. Moc Ognia” w trakcie Nocy Muzeów, – „Dziecięca Stolica”, „Piknik Wesoła”, „Lato w mieście”, „Zima w mieście”. W 2013 roku została wyróżniona przez Burmistrza Edwarda Kłosa tytułem „Instruktor Roku” w zakresie kultury i sztuki w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Jest podróżniczką, od 2004 roku zakochaną w Ameryce Łacińskiej. Dociera do wielu warsztatów i pracowni ceramicznych na tych terenach. Fascynuje się sztuką starożytną i współczesna, kulturą, architekturą. Należy do Związku Ceramików Polskich, a w latach 2013-2017 pełniła funkcję vice prezesa.
Zwiedziła takie kraje jak: Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Belize, Salwador, Kostarykę, Nikaraguę, Panamę, San Blas, Kolumbię, Peru, Chile, Brazylię, Ekwador, Wyspę Wielkanocną i Kanadę.

Instruktor zajęć: Ceramika dla dzieci, ceramika dla dorosłych

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Małgorzata Łazicka

Mama trójki maluchów, absolwentka kierunku Nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim (UKKNJA), doświadczona w prowadzeniu zajęć językowych z dziećmi. Musical Babies łączy jej pasje – uczenia języka angielskiego, zabawy z dziećmi i zamiłowania do śpiewu.

Instruktor zajęć: Musical Babies, Musical English

Miejsce: Ośrodek Kultury

Joanna Maciąg

Pedagog w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących ”Tęcza”, gdzie na co dzień spotyka się z cudownymi osobami niepełnosprawnymi. Od wielu lat prowadzi warsztaty ceramiczne, wymienia inspiracje z uczniami ”Moracza”, dziećmi z edukacji domowej i innymi twórczymi mieszkańcami wesołowskiej dzielnicy. Jest prawdziwym włóczykijem, lubi gadać z dziećmi, psami i kotami.

Instruktor zajęć: Ceramika

Miejsce: filia ODT „Zielona”

Magdalena Maćkowiak

Dwanaście lat temu wkroczyła na tą ścieżkę i nie żałuje żadnego momentu podążania nią. Wiele zawdzięcza swoim nauczycielom. Oni pozwolili jej zakochać się w tej dyscyplinie, kształcić, rozwijać umysł i ciało. Przez 5 lat uczęszczała do Szkoły Jogi na Mokotowie, gdzie doskonaliła swoje umiejętności techniczne: uczyła się uważności w dążeniu do precyzji wykonywania poszczególnych asan, wsłuchiwała się w sygnały płynące z ciała, dzięki czemu zyskała samoświadomość i poczuła, jak pracują jej mięśnie. A potem ruszyła w samodzielną podróż po różnych odmianach jogi. Praktykowała hatha jogę, bikram jogę, ashtangę, kundalini, vinysę flow, by ostatecznie zakochać się w tej ostatniej. Uprawnienie instruktorskie zdobyła w International Fitness & Aerobic Academy , uzyskując Dyplom Instruktora Vinyasa Power Yoga.


Joga jest jej drogą , więc nieustająco się kształci i praktykuje. Uczestniczy w kursach i warsztatach pogłębiając swoją wiedzę również w innych dyscyplinach np. stretchingu , pilatesu, profilaktyki zdrowego kręgosłupa.

Instruktor zajęć: Joga, Zdrowy Kręgosłup

Miejsce: filia ODT „Pogodna”, filia ODT „Zielona”

Paulina Metkowska i Mateusz Metkowski

Paulina Metkowska

Właściciel DoRoboty i instruktor. Absolwentka studiów społecznych z przygotowaniem pedagogicznym. Od lat zawodowo zajmuje się prowadzeniem zajęć i warsztatów (trener warsztatów Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, instruktor zajęć z robotyki, programowania, architektury i chemii). Swoim doświadczeniem dzieliła się z innymi poprzez aktywne działania społeczne m.in. w Skautach Europy czy szkolenia wolontariuszy w Akademii Przyszłości.

Mateusz Metkowski

Instruktor zajęć z architektury, robotyki i programowania. Na co dzień pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Autor scenariuszy zajęć robotyki i programowania. W 2018 r. opracował program zajęć konstruktorsko-architektonicznych. Autorski program zajęć wprowadził w formie całorocznych zajęć dodatkowych, cyklicznych warsztatów weekendowych i jednorazowych spotkań do domów kultury. Edukator programu „Archi-Przygody” w Narodowym Centrum Kultury.

Instruktor zajęć: Warsztaty architektoniczne, Robotyka

Miejsce: filia ODT „Pogodna”, filia ODT „Zielona”

Bogumiła Nawrot

Pani Bogumiła ma dylemat. Nie wie, czy jestem tłumaczką, która w wolnym czasie uczy angielskiego, czy nauczycielką, która w wolnych chwilach tłumaczy książki i filmy. Jedno jest pewne: oba te zajęcia przynoszą Pani Bogumile dużo zadowolenia. A ktoś kiedyś powiedział, że człowiek może się uważać za wyjątkowego szczęśliwca, jeśli robi w życiu to, co lubi, i jeszcze mu za to płacą. Jako nauczycielka stara się, żeby uczniom nauka też sprawiała przyjemność, tak jak jej ich uczenie. A dlaczego została nauczycielką, przyznaję, że w dość późnym wieku? Lubi dzieci i fascynuje  logika ich myślenia, i jest pełna podziwu dla dorosłych, którzy mimo licznych obowiązków mają dość samozaparcia, by uczyć się czegoś nowego.

Instruktor zajęć: 250 dni z językiem angielskim

Miejsce:  filia ODT „Zielona”

Aneta Patro

Licencjonowana instruktorka Zumby od 2014 roku. Już od ponad 5 lat związana na naszym Ośrodkiem Kultury Wesoła, zawsze uśmiechnięta i pełna energii, zaraża innych pozytywnym nastawieniem. Uwielbia dzieci i to właśnie prowadzenie zajęć dla najmłodszych kursantów jest jej pasją. Jej zajęcia to połączenie dobrej zabawy ze spaleniem kalorii, gwarantujące uśmiech na twarzy i pozytywne emocje.

Jej motto życiowe – ” To co najlepsze dopiero przed nami”

Instruktor zajęć: Zumba kids, Zumba dorośli 

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Bartosz Pietrzyk

Wykładowca Akademii Teatralno-Wokalnej, instruktor teatralny, reżyser, pedagog. Aktor współpracujący z Teatrem Starym w Lublinie. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu na kierunku Reżyseria Teatru. Pedagog teatralny pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Laureat przeglądów i festiwali teatralnych dla dzieci takich jak: Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, Szydłowieckie Zamkowe Spotkania Teatralne, Festiwal Teatrów Szkolnych im. W. Siemiona, Festiwal Lalki i Słowa, Festiwal Teatralny HECA, Warszawskie Spotkania Teatralne Młodych.

Jej motto życiowe – ” To co najlepsze dopiero przed nami”

Instruktor zajęć: Teatr Zabawy, Teatr Małej Formy

Miejsce: Ośrodek Kultury

Roman Sadowski

 

Instruktor zajęć: Gitara i Ukelele

Miejsce:  filia ODT „Pogodna” 

Aleksandra Skoneczna

Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych na wydziale Teatru Tańca. Od 8 roku życia trenuje akrobatykę sportową na trampolinie i ścieżce, Wicemistrzyni na Mazowszu w skokach na trampolinie. Obecnie jako Instruktorka akrobatyki i gimnastyki dzieli się swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami z najmłodszymi jak i trochę starszymi dziećmi.

Instruktor zajęć: Akrobatyka sportowa

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Magdalena Spółczyńska

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła siedemnaście lat temu. Razem z STiS Rewanż zdobywała podium na turniejach międzynarodowych. Była tancerką w spektaklach: „Picasso”, „Bez sensu”, „Move Me”, „Ostatni Płatek Śniegu”, „Północ w Paryżu”. Ukończyła studia magisterskie na profilu pedagogika tańca. Specjalizuje się technice klasycznej, tańcu modern, jazz i w tańcu współczesnym. Od siedmiu lat jako choreograf i instruktor tańca dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Instruktor zajęć: Jazz- taniec nowoczesny 

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Agata Szumska Sokołowska

Autorka innowacyjnej metody nauczania języka francuskiego i hiszpańskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym „Les Petits Français”, metodyk, lektor, szkoleniowiec, absolwentka Uniwersytetu w Strasburgu wydziału dydaktyki nauczania jęz. franc. (master) oraz wydziału pracy socjalnej (DESS), współwłaścicielka Centrum Języka Francuskiego i Hiszpańskiego Hola la (www.hola-la.pl)

Instruktorzy zajęć:

Język francuski – Anna Modrzejowska

Język hiszpański (dorośli) – Danian Duran Chacon

Język hiszpański (dzieci) – Agata Szumska Sokołowska

Miejsce:  filia ODT „ZIELONA”

Aneta Szyda

Absolwentka Szkoły Paletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz klasy taneczno-teatralnej w Krakowie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku dziesięciu lat w młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie. To właśnie tam zrodziła się u niej miłość, oddanie oraz pasja do tańca. Już od najmłodszych lat brała dział w licznych konkursach tanecznych gdzie odnosiła same sukcesy. Doświadczenie zdobyła na scenach Teatrów m.in: „Balet Dworski Cracovia Danza”. Obecnie dyplomowana instruktorka i choreograf tańca. Specjalizacja: Balet, Taniec współczesny, Jazz, Modern Jazz, Taniec Nowoczesny. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jak sama mówi: uwielbia z nimi współpracować, lubi wykorzystywać ukryty w nich potencjał, patrzeć jak się rozwijają.

Instruktor zajęć: Balet

Miejsce: filia ODT „Zielona”

Kacper Tomaszewski

Student malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się sztuką instalacji oraz tkaniną eksperymentalną.

Instruktor zajęć: Rysunek i malarstwo, Tańcowała igła z nitką, Zostań Artystą Malarzem

Miejsce: filia ODT „Zielona”

German Velasco

German to entuzjastyczny, kreatywny i otwarty na nowe wyzwania kolumbijczyk  mieszkający od kilkunastu lat w Polsce. Ukończył studia o profilu pedagogicznym w Bogocie. Posiada bogate doświadczenie w nauce hiszpańskiego dla dorosłych, dzieci i młodzieży w  licznych szkołach oraz instytutach językowych. Pracował także jako tłumacz, recenzent tekstów, tester gier oraz analityk danych dla międzynarodowych korporacji.

Instruktor zajęć: Język hiszpański dla dorosłych

Miejsce: zajęcia odbywają się w formie on-line

Katarzyna Wisińska-Wojtunik

Instruktor wikliniarstwa. Przygodę z wyplataniem rozpoczęła kilka lat temu i od tamtej pory nieustannie szlifuje swój warsztat. Interesuje się dekorowaniem wnętrz, florystyką, fotografią, renowacją mebli i szyciem. Uwielbia czytanie, granie w planszówki i kabaret Hrabi. Jest szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci.

Instruktor zajęć: Wiklinowe Love

Miejsce: Ośrodek Kultury

Sandra Wrzosek

Instruktorka Tańca i Gimnastyki swoją przygodę rozpoczęła od najmłodszych lat. Była zawodniczka Legion Warszawa przez ponad 10 lat szkoliła się pod okiem najlepszych trenerów z Polski i za granicy . Podczas swojej kariery odniosła wiele sukcesów na zawodach krajowych i międzynarodowych. Obecnie od ponad 4 lat sama realizuje się jako trener. To niesamowita satysfakcja móc dzielić się z dziećmi swoją pasją i zamiłowaniem do tańca i gimnastyki oraz wyławiać kolejne talenty.  W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla niej nauka poprzez zabawę oraz odpowiednie dopasowanie się do indywidualnych potrzeb podopiecznych.

Instruktor zajęć: Balet, Gimnastyka Artystyczna

Miejsce: filia ODT „Pogodna”, Ośrodek Kultury

Paweł Zając

Jest pedagogiem tańca (nie tylko dlatego, że uczy lecz przede wszystkim ze względu na wykształcenie) i choreografem. Pracuję z dziećmi (najmłodsze grupy to 1-2 latkowie), młodzieżą i dorosłymi. Prowadził także wykłady na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie: min. metodyka nauczania tańca i mody taneczne.

Jest twórcą metody rytmicznej Finger Rhythmics rozwijającej zdolności rytmiczne, koordynacyjne czy manualne. Aktualnie metoda (jako warsztaty koordynacyjno-rytmiczno-taneczne) wprowadzana jest w kilkunastu placówkach przedszkolnych w Warszawie (do tej pory korzystało z niej kilka przedszkoli i placówek terapeutycznych).

Instruktor zajęć: Videoclip Dance, Rytmiczne Maluchy Smyczki, Dance Maluchy, Finger Rhythmics Academy

Miejsce: Ośrodek Kultury,  filia ODT „Pogodna”

Patrycja Zarębska

Od 8 lat prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, w szkołach językowych, w firmach jak również prowadzi zajęcia indywidualne. Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS, na kierunku Filologia angielska, ze specjalizacją nauczycielską. Zdarza się jej również prowadzić kursy i zajęcia dla lektorów, 'jak nauczać”.

Zaprasza na kurs prowadzony jej autorską metodą, z wykorzystywanie tak zwanych 'real life materials’, w czasie jej kursów uczymy się z życia w oparciu o zróżnicowane materiały audiowizualne; Ted, BBC, The New York Times etc.

Instruktor zajęć: Angielski dla seniorów, Angielski dla wiecznie początkujących i grupa średnio zaawansowana, Kurs angielskiego dla maturzystów

Miejsce: filia ODT „Pogodna”