Scroll to top

TEATR POŁUDNIE – „ALTER EGO”

20:00 – Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, ul. Starzyńskiego 21

W klinice Dr. Simone la Scez dokonuje się przełomowy eksperyment. Czwórka ochotników zgłasza się na zabieg, który obiecuje szybką i bezbolesną zmianę ich niechcianych cech. Ale czy rzeczywiście można zmienić to, co nas definiuje, bez konsekwencji? W „Alterego” odkrywamy kulisy tego eksperymentu, to podróż przez labirynt ludzkiej psychiki.

Czy uczestnicy eksperymentu osiągną upragnioną przemianę? Przekonaj się, co kryje się za drzwiami kliniki Dr. Simone la Scez i czy cena za metamorfozę nie jest zbyt wysoka.

Scenariusz: Sylvia Wilczyńska, autorka książek m.in. „Topielice” i „Naznaczeni”.

Kilka słów o Teatrze

Jesteśmy teatrem off-owym. Ważne jest dla nas wspólne tworzenie, które nie jest wymuszone autorytarną władzą jednostki, ani potrzebami ekonomicznymi twórców.  Zależny nam na jakości naszych spektakli i na tym, żeby mogli je oglądać różni widzowie, niezależnie od ich sytuacji materialnej.

Każdy z naszych aktorów kształcił się aktorsko i kontynuuje rozwój na warsztatach, kursach, treningach. Naszymi aktorami są między innymi absolwenci Domu Kultury Kadr, Warszawskiego Studium Aktorskiego,  Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Dbamy o ciągły rozwój  i doskonalenie ich warsztatu, zanurzamy się w techniki aktorskie, aby dostarczyć widzowi spektakle na wysokim poziomie, zrealizowane w sposób profesjonalny.

Teatr Południe powstał z inicjatywy Bartłomieja Goli (aktora i reżysera) we współpracy z Jagodą Pyrz (aktorki i pedagożki teatru). Pierwsza premiera odbyła się w roku 2019 r., ale Teatr nabrał rozpędu dopiero w 2021 roku we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

W doborze repertuaru i podejściu do sztuki ważny jest dla nas brak wykluczeń i negatywnego traktowania wybranych grup ze względu min. na płeć, pochodzenie, preferencje seksualne lub religię. Chcemy pokazywać świat, w którym różnorodność jest rzeczą normalną i akceptowaną.