Scroll to top

Zajęcia Ośrodek Kultury

Twórczy Maluch dzieci 1-3 lata

Rodzinne spotkania dla maluszków i ich opiekunów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w wielu różnych formach aktywności: od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, poprzez obcowanie z różnymi materiałami, do wykonywania prac plastycznych.

prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska

termin: wtorki, godz.10.00-10.45

koszt: 65 zł /m-c

NOWOŚĆ! Logorytmika dla smyka dzieci 2-5 lat

Zajęcia wspomagające rozwój mowy, słuchu i psychomotoryki dziecka. Mogą być traktowane jako zajęcia przygotowujące do przedszkola. Składają się z zabaw: ruchowych, słuchowo-ruchowych, rytmicznych, na wyobraźnię, logopedycznych i relaksacji. Celem jest zajęć będzie prawidłowy rozwój mowy, rozwój strefy emocjonalnej i społecznej, rozwijanie umiejętności sprawnego wykonywania ruchów z zakresu motoryki małej i dużej.

prowadzenie: Paulina Langa

terminy: czwartki, godz.14.30-15.15

koszt: 70 zł /m-c

Balet na Wesoło dzieci 3-6 lat

Zajęcia poprawiające koordynację ruchową oraz uelastyczniające mięśnie i ścięgna. Nauka podstaw tańca klasycznego sprawia, że zmienia się postawa ciała dziecka. Będzie poruszać się z gracją

i delikatnością. Pobudzi swoją wrażliwość na muzykę instrumentalną. Zabawy taneczne sprawią, że nauka stanie się również przyjemnością.

prowadzenie: Elżbieta Kabała

termin: poniedziałki

I grupa – godz.16.30-17.15 (3-4 lat)

II grupa – godz.17:20-18:05 (5-6 lat)

koszt: 60 zł /m-c

NOWOŚĆ! Młodzi Wielcy Artyści dzieci 4-10 lat

Twórczość plastyczna, obok zabawy, jest najlepszą formą wyrażania spontanicznej i ekspresyjnej działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest formą wypowiedzi przez symbole, a także doskonałym sposobem kontaktu z najbliższym otoczeniem. Na zajęciach dzieci poznają i stosują różnorodne techniki plastyczne: rysunkowe, malarskie, kompozycyjne i manualne (min.: rysowanie kredkami, tuszem i piórkiem, malowanie farbami, wycinanki i wydzieranki z papieru i tkaniny, kolaż, frottage), a także sztukę recyklingu, tzw. „drugie życie przedmiotów” i sztukę ziemi „Land Art”. Wszystkie te elementy mają służyć projektowaniu sytuacji twórczych u dzieci, rozwijaniu pamięci, wyobraźni i zmysłowości, budzeniu świadomości i umiejętności współpracy człowieka z naturą, uwrażliwieniu na piękno otaczającego nas świata (zmysł estetyki), rozwijaniu umiejętności manualnych i społecznych.

prowadzenie: Bożena Klasa

termin: piątki, godz.17.00-18.00

koszt: 75 zł /m-c

NOWOŚĆ! Nauka Tańca dzieci

Zajęcia taneczne polegające na nauce autorskich choreografii do najnowszych hitów, bądź hitów klasyków (np. mix Michaela Jacksona) oraz nauka podstaw tańca towarzyskiego – wszystko w oparciu o program zalecany przez Światową Organizację Tańca. Możliwość przechodzenia na kolejne stadia zaawansowania oraz uczestnictwo z turniejach tańca dla chętnych.

prowadzenie: Maciej Winiarek

termin: piątki

I grupa – godz.17.30-18.15 (4-5 lat)

II grupa – godz.18.15-19.15 (6-9 lat)

koszt: 70 zł /m-c

Ceramika dzieci 5-12 lat, młodzież, dorośli i seniorzy

Do pracowni ceramiki zapraszamy jeśli chcesz poczuć, jak niepowtarzalny może być kontakt z gliną, dotknąć żywiołów: ziemi, wody, ognia i powietrza. Glina wyjęta z ziemi i oczyszczona, dzięki wodzie staje się plastyczna w naszych dłoniach. Dzięki temu nabiera wymyślonego przez nas kształtu. Powietrze suszy stworzone przez nas prace, a ogień ostatecznie je utrwala.

prowadzenie: Dorota Łasisz

termin: poniedziałki

I grupa – godz.17.00-19.00 (dzieci 6-12 lat)

II grupa – godz.19.00-21.00 (młodzież 13+, dorośli, seniorzy)

koszt: 95 zł/m-c

Videoclip dance dzieci 5-12 lat

Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki, a następnie prowadzona jest nauka układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. To idealne zajęcia dla dzieci lubiących taniec i muzykę. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu.

prowadzenie: Paweł Zając

termin: środy

I grupa – godz.16.00-17.00 (dzieci 5-7 lat)

II grupa – godz.17.10-18.10 (dzieci 8-12 lat)

koszt: 60 zł/m-c

Pracownia Plastyczna dzieci 6-11 lat

Dzieci stopniowo zagłębią się w techniki plastyczne. Lepienie z mas plastycznych, malowanie nie tylko pędzlem, rysowanie pastelami suchymi i mokrymi, wszystko to w celu pobudzenia zainteresowania pracami plastycznymi, rozbudzenia wyobraźni i twórczego działania. Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko ciekawie i pożytecznie spędziło czas, przy okazji rozwinęło wyobraźnię i zdolności manualne zapisz je na te urozmaicone zajęcia. W programie zajęć: formy przestrzenne, masa solna, malowanie, rysowanie pastelami, wycinanie, wydzieranie, szycie i wiele plastycznych niespodzianek.

prowadzenie: Grażyna Bany

termin: czwartki, godz.16.30-17.30

koszt: 75 zł/m-c

Gimnastyka korekcyjna dzieci 6+, młodzież

Ćwiczenia dla dzieci i młodzieży z wadami postawy, a także tych, dla których zajęcia są dodatkową, atrakcyjną formą ruchu. Ćwiczenia przeplatane są grami i zabawami ruchowymi o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym.

prowadzenie: Jarosław Nowotko

termin: wtorki i czwartki, godz.17.00-17.45

koszt: 60 zł /m-c

Joga młodzież 16+, dorośli i seniorzy

Zajęcia skierowane są do osób mających siedzący tryb pracy, zestresowanych i zabieganych

lub chcących trwale poprawić swoją kondycję fizyczną. Joga uwalnia ciało od stresu. Asany rozciągają mięśnie ciała, uwalniają napięcia i poprawiają samopoczucie, dając nam dodatkową dawkę pozytywnej energii.

prowadzenie: Elżbieta Kabała

termin: poniedziałki, godz.18.15-19.15

koszt: 70 zł/m-c

Rysunek i Malarstwo młodzież 12+

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży oraz zdolnych dzieci pragnących nabyć lub udoskonalić umiejętności rysunku i malarstwa. Pod okiem doświadczonego pedagoga mają szansę rozwinąć swoje umiejętności. Tematami prac będą: studium martwej natury, postać modela, kopia obrazu słynnego malarza lub praca w plenerze. Każdy pracuje indywidualnie. Uczestnicy otrzymują wskazówki, jak rozwinąć swoją pracę. Na zajęciach doskonalimy warsztat malarski oraz umiejętność wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata. Poznajemy zasady kompozycji, perspektywy, teorię koloru.

prowadzenie: Grażyna Bany

termin: czwartki, godz.17.30-19.00

koszt: 75 zł/m-c

Nauka gry na pianinie dzieci 6+ i młodzież, dorośli

Indywidualne zajęcia dla dzieci i młodzieży, chętnych do rozwijania swoich zdolności muzycznych. Na zajęciach pracujemy nad odpowiednią postawą ciała podczas gry, kształceniem słuchu, uczymy się czytać nuty, poznajemy podstawy teorii muzyki, ćwiczymy gamy i gramy utwory muzyczne dostosowane odpowiednio do predyspozycji i poziomu zaawansowania uczestników.

prowadzenie: Piotr Iwański

terminy: poniedziałki, czwartki

godziny ustalane indywidualnie

koszt: 55 zł/lekcja

Studio Piosenki dzieci 6+ i młodzież

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, których pasją jest muzyka, bez względu na wiek i upodobania muzyczne. Podczas zajęć pracujemy nad intonacją, dykcją, interpretacją piosenki, emisją głosu, prawidłowym oddechem oraz ruchem scenicznym. Pokonujemy swoje słabości, czerpiąc z muzyki przyjemność, aktywnie muzykując. Zajęcia mają na celu umuzykalnianie dzieci, młodzieży oraz rozwijanie ich wrażliwości muzycznej.

prowadzenie: Agata Bartłomiejczyk

terminy: środy

godziny ustalane indywidualnie

koszt: 55 zł/ lekcja

Rysunek i Malarstwo dzieci 6-11 lat

Pod okiem doświadczonej instruktor młodzi artyści nauczą się krok po kroku technik szkicu, rysunku oraz malarstwa, zasad perspektywy, mieszania barw. Nauka obejmuje poznanie różnych technik rysowania i malowania. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się posługiwania pędzlem, kredą, ołówkiem, węglem. Dzieci i młodzież biorą udział w wielu konkursach plastycznych.

prowadzenie: Elżbieta Lipiec

termin: wtorki, godz.16.00-18.00

koszt: 80 zł /m-c

Gimnastyka kręgosłupa dorośli, seniorzy

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, zwiększają ruchomość stawów i pomagają zwalczać oraz zapobiegać bólom kręgosłupa na wszystkich jego o odcinkach. Ich regularne wykonywanie opóźnia lub całkowicie zapobiega występowaniu dolegliwości bólowych oraz pozwala dłużej cieszyć się sprawnością fizyczną. Ćwiczenia na kręgosłup poprawiają sylwetkę, poprzez wypracowanie prawidłowej postawy ciała. Zajęcia są dla wszystkich chętnych, nie ma ograniczeń wieku.

prowadzenie: Damian Płochowski

termin: wtorki, godz.18.00-18.45 i czwartki, godz.18.30-19.15

koszt: 90 zł/m-c

NOWOŚĆ! Taniec Użytkowy 16+ i dorośli

Zajęcia taneczne, do których mogą dołączyć również single i singielki – to nauka tańca użytkowego (salsa, disco, samba, rock`n`roll) oraz tańca towarzyskiego (samba, chacha, rumba, jive, walc, tango) zakończona pokazem tańca oraz balem dla kursantów.

prowadzenie: Maciej Winiarek

termin: piątki, godz.19.30-20.30

koszt: 70 zł/m-c

Pracownia Malarska dorośli i seniorzy

Zajęcia są przeznaczone dla dorosłych i seniorów pragnących nabyć lub udoskonalić umiejętności rysunku i malarstwa. Tematami prac będą: studium martwej natury, postać modela, kopia obrazu słynnego malarza lub praca w plenerze. Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie. Wiek kursantów oraz poziom ich umiejętności może być zróżnicowany. Każdy pracuje indywidualnie. Uczestnicy otrzymują wskazówki, jak rozwinąć swoją pracę. Na zajęciach doskonalimy warsztat malarski oraz umiejętność wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata. Poznajemy zasady kompozycji, perspektywy, teorię koloru, anatomię człowieka, szukamy inspiracji do własnej twórczości. Poznajemy również teorię i historię sztuki.

prowadzenie: Grażyna Bany

termin: środy, godz.18.00-20.00 GRUPA ZAWIESZONA

koszt: 100 zł/m-c

ZESPOŁY ARTYSTYCZNE, KOŁA ZAINTERESOWAŃ:

Chór MALWY seniorzy

Chór Malwy stanowi grupa przesympatycznych osób, które spotykają się w celu wspólnego śpiewania. Efektem naszych działań są liczne koncerty, konkursy i festiwale.

W ciągu roku pracujemy nad różnorodnymi programami muzycznymi. Do udziału w spotkaniach zapraszamy Panie i Panów dysponujących odrobiną wolnego czasu, dobrego humoru i energii życiowej.

prowadzenie: Natalia Kovalenko

termin: poniedziałki, godz.13.00-15.00

koszt: 15 zł/m-c

Klub Seniora „Złota Jesień”

termin: środy, godz.12.00-14.00

NIEBIESKIE MIGDAŁY teatr muzyczny dorośli

termin: środy, godz.18.00-21.00

Brydż dorośli

termin: piątki, godz.19.00-22.00

Wielkość czcionki