Scroll to top

Zajęcia Dzieci

Informujemy, że oferta zajęć sekcyjnych na sezon 2019/2020 dostępna będzie od 1 sierpnia.

TWÓRCZY MALUCH

Rodzinne spotkania dla maluszków w wieku 1-3 lata i ich opiekunów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w wielu różnych formach aktywności: od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, poprzez obcowanie z różnymi materiałami, do wykonywania prac plastycznych.

Termin: środy

I grupa – godz.9.30-10.15

II grupa – godz.10.30-11.15

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Termin: wtorki, godz.10.00-10.45

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Urszula Kowal-Gajewska

Koszt zajęć: 65 zł/m-c

LOGORYTMIKA DLA SMYKA

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat wspomagające rozwój mowy, słuchu i psychomotoryki dziecka. Mogą być traktowane jako zajęcia przygotowujące do przedszkola. Składają się z zabaw: ruchowych, słuchowo-ruchowych, rytmicznych, na wyobraźnię, logopedycznych i relaksacji. Celem jest zajęć będzie prawidłowy rozwój mowy, rozwój strefy emocjonalnej i społecznej, rozwijanie umiejętności sprawnego wykonywania ruchów z zakresu motoryki małej i dużej.

Termin: czwartki, godz.14.30-15.15

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Paulina Langa

Koszt zajęć: 70 zł /m-c

RYTMICZNE MALUCHY „SMYCZKI”

Zajęcia dla dzieci w wieku 1-2 lata i ich opiekunów bazujące na podstawowych ćwiczeniach rytmicznych, by w jak najmłodszym wieku dziecka w naturalny sposób zainteresować je muzyką i ruchem. Ćwiczenia są oparte o muzykę z wyraźnym, prostym rytmem. Ważna jest w zajęciach także relacja rodzic –dziecko oraz doświadczanie pierwszych zachowań społecznych.

Termin: czwartki, godz.15.00-15.50

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Paweł Zając

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

MUZYKA, MAMA I JA

Do udziału w tych muzyczno-ruchowych zajęciach zapraszamy wszystkie maluchy wrażliwe na muzykę w wieku 2-3 lata. Wspólnie z opiekunami aktywnie spędzimy czas poprzez śpiewanie, zabawy ruchowe, słuchanie muzyki oraz granie na prostych instrumentach.

Termin: wtorki

I grupa – godz. 9.30-10.30

II grupa – godz.10.40-11.40

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Agnieszka Małecka

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

ZUMBA KIDS

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci w wieku 4-6 lat, które poprzez świetną zabawę poprawiają kondycję. Podczas zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć. Zajęcia ZUMBY mają także korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Uczą umiejętności pracy zespołowej, pewności siebie i odpowiedzialności.

Termin: wtorki, godz.17.00-17.45

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Aneta Patro

Koszt zajęć: 50 zł/m-c

BALET

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-7 lat poprawiające koordynację ruchową oraz uelastyczniające mięśnie i ścięgna. Nauka podstaw tańca klasycznego sprawia, że zmienia się postawa ciała dziecka. Będzie się ono poruszać z gracją i delikatnością. Pobudzi swoją wrażliwość na muzykę instrumentalną. Zabawy utaneczniające sprawią, że nauka stanie się również przyjemnością.

Termin: środy

I grupa – godz.16.30-17.15 (dzieci 4-5 lat)

II grupa – godz.17.20-18.05 (dzieci 6-7 lat)

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Elżbieta Kabała

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

BALET NA WESOŁO

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat poprawiające koordynację ruchową oraz uelastyczniające mięśnie i ścięgna. Nauka podstaw tańca klasycznego sprawia, że zmienia się postawa ciała dziecka. Będzie poruszać się z gracją i delikatnością. Pobudzi swoją wrażliwość na muzykę instrumentalną. Zabawy taneczne sprawią, że nauka stanie się również przyjemnością.

Termin: poniedziałki

I grupa – godz.16.30-17.15 (3-4 lat)

II grupa – godz.17:20-18:05 (5-6 lat)

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Elżbieta Kabała

Koszt zajęć: 60 zł /m-c

DANCE MALUCHY

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat, rozwijają podstawowe aspekty związane z tańcem, rytmiką, techniką oraz koordynacją ruchową. Wprowadzane są proste choreografie sceniczne oraz rozwijane indywidualne umiejętności taneczne.

Termin: czwartki

I grupa – godz.16.00-16.50

II grupa – godz.17.00-17.50

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Paweł Zając

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

RYSUNEK I MALARSTWO

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat. Nauka obejmuje poznanie różnych technik rysowania i malowania. Tematem prac są martwe natury, portrety i obrazy z wyobraźni. Dzieci biorą udział w wielu konkursach plastycznych. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się posługiwania pędzlem, kredą, ołówkiem, węglem itp.

Termin:

I grupa – poniedziałki, godz.16.00-18.00 (początkujący)

II grupa – środy, godz.16.00-18.00 (zaawansowani)

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Termin: wtorki, godz.16.00-18.00

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Elżbieta Lipiec

Koszt zajęć: 80 zł/m-c

MŁODZI WIELCY ARTYŚCI

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-10 lat. Twórczość plastyczna, obok zabawy, jest najlepszą formą wyrażania spontanicznej i ekspresyjnej działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest formą wypowiedzi przez symbole, a także doskonałym sposobem kontaktu z najbliższym otoczeniem. Na zajęciach dzieci poznają i stosują różnorodne techniki plastyczne: rysunkowe, malarskie, kompozycyjne i manualne (min.: rysowanie kredkami, tuszem i piórkiem, malowanie farbami, wycinanki i wydzieranki z papieru i tkaniny, kolaż, frottage), a także sztukę recyklingu, tzw. „drugie życie przedmiotów” i sztukę ziemi „Land Art”. Wszystkie te elementy mają służyć projektowaniu sytuacji twórczych u dzieci, rozwijaniu pamięci, wyobraźni i zmysłowości, budzeniu świadomości i umiejętności współpracy człowieka z naturą, uwrażliwieniu na piękno otaczającego nas świata (zmysł estetyki), rozwijaniu umiejętności manualnych i społecznych.

Termin: piątki, godz.17.00-18.00

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Bożena Klasa

Koszt zajęć: 75 zł /m-c

PRACOWNIA PLASTYCZNA

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat. Dzieci stopniowo zagłębią się w techniki plastyczne. Lepienie z mas plastycznych, malowanie nie tylko pędzlem, rysowanie pastelami suchymi i mokrymi, wszystko to w celu pobudzenia zainteresowania pracami plastycznymi, rozbudzenia wyobraźni i twórczego działania. Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko ciekawie i pożytecznie spędziło czas, przy okazji rozwinęło wyobraźnię i zdolności manualne zapisz je na te urozmaicone zajęcia. W programie zajęć: formy przestrzenne, masa solna, malowanie, rysowanie pastelami, wycinanie, wydzieranie, szycie i wiele plastycznych niespodzianek.

Termin: czwartki, godz.16.30-17.30

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Grażyna Bany

Koszt zajęć: 75 zł/m-c

CERAMIKA

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Praca z gliną sprawia, że obcujemy z żywiołami. Glina wyjęta z ziemi i oczyszczona dzięki wodzie staje się plastyczna w naszych dłoniach. Dzięki temu nabiera wymyślonego przez nas kształtu. Powietrze suszy stworzone przez nas prace, a ogień ostatecznie je utrwala.

Termin: wtorki

I grupa – godz.17.00-19.00 (dzieci)

II grupa – godz.19.00-21.00 (dzieci, młodzież)

piątki

III grupa – godz.17.00-19.00 (dzieci)

IV grupa – godz.19.00-21.00 (dzieci, młodzież)

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Termin: poniedziałki, godz.17.00-19.00 (dzieci 6-12 lat)

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Dorota Łasisz

Koszt zajęć: 95 zł/m-c

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Ćwiczenia dla dzieci i młodzieży z wadami postawy, a także tych, dla których zajęcia są dodatkową, atrakcyjną formą ruchu. Ćwiczenia przeplatane są grami i zabawami ruchowymi o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym.

Termin: wtorki i czwartki, godz.17.00-17.45

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Jarosław Nowotko

Koszt zajęć: 60 zł /m-c

NAUKA TAŃCA

Zajęcia taneczne polegające na nauce autorskich choreografii do najnowszych hitów, bądź hitów klasyków (np. mix Michaela Jacksona) oraz nauka podstaw tańca towarzyskiego – wszystko w oparciu o program zalecany przez Światową Organizację Tańca. Możliwość przechodzenia na kolejne stadia zaawansowania oraz uczestnictwo z turniejach tańca dla chętnych.

Termin: piątki

I grupa – godz.17.30-18.15 (4-5 lat)

II grupa – godz.18.15-19.15 (6-9 lat)

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Maciej Winiarek

Koszt zajęć: 70 zł /m-c

VIDEOCLIP DANCE

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat. Zaczynają się od rozgrzewki, a następnie prowadzona jest nauka układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. To idealne zajęcia dla dzieci lubiących taniec i muzykę. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu.

Termin: środy

I grupa – godz.16.00-17.00 (dzieci 5-7 lat)

II grupa – godz.17.10-18.10 (dzieci 8-12 lat)

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Paweł Zając

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

MODELARNIA 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat. Modelarnia to miejsce, w którym poprzez budowę modeli latających zapoznajemy się ze światem techniki. Od prostych manualnych czynności związanych z mierzeniem, wycinaniem, poprzez planowanie pracy po wiedzę teoretyczną. Każdy z uczestników zajęć traktowany jest indywidualnie i pracuje w swoim tempie nad swoim własnym modelem.

Termin: poniedziałki, godz.17.30-19.00

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Piotr Synaszko

Koszt zajęć: 85 zł/m-c

BREAK ACADEMY 

Zajęcia dla początkujących oraz zaawansowanych powyżej 7 roku życia. Uczą podstawowych elementów tańca, doskonalenia technik oraz ćwiczeń siłowo-sprawnościowych. Grupa z czasem stworzy formację, która będzie mogła brać udział w pokazach, przeglądach oraz konkursach tanecznych. Zajęcia nie są wyłącznie dla chłopców. Zapraszamy również DZIEWCZĘTA.

Termin: poniedziałki, godz.19.00-20.00 (grupa zaawansowana)

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Łukasz Depa (B-boy Dep-One)

Koszt zajęć: 90 zł/m-c

ZRÓBMY TEATR

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-13 lat, w czasie których poznasz tajniki sztuki aktorskiej i teatru klasycznego. Na warsztatach dowiesz się, czy masz dobrą pamięć, czy twoja wyobraźnia dobrze działa, jaką masz siłę głosu, jak czujesz się wchodząc w różne role i w której roli będziesz czuł się najlepiej.

Termin: czwartki, godz.16.15-17.15

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Paulina Langa

Koszt zajęć: 75 zł/m-c

WARSZTATY TEATRALNE „IMPRO”

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat. Spotkania z „IMPRO” są doskonałą okazją do integracji i pobudzenia twórczego potencjału tkwiącego w uczestnikach. To forma warsztatów teatralnych łączących tradycyjną sztukę teatralną z improwizacją. Zajęcia redukują stres (w tym też związany z występem publicznym), inspirują spontaniczność, otwierają „aktora” na akceptowanie zmian, relaksują organizm

Termin: wtorki, godz.17.45-18.45

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Koszt zajęć: 75 zł/m-c

Instruktor: Olga Miłaszewska

JĘZYK ANGIELSKI

Dynamiczne i kreatywne zajęcia prowadzone w języku angielskim, z których dzieci wyjdą zaopatrzone w bogaty zasób słownictwa oraz nabędą umiejętność praktycznej komunikacji w języku obcym.

Termin: czwartki

I grupa – godz.15.30-16.20 (klasa I-II) ZAJĘCIA ZAWIESZONE

II grupa – godz.16.30-17.20 (klasa III-IV)

III grupa – godz.17.30-18.20 (klasa V-VI)

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Małgorzata Borkowska

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

STUDIO PIOSENKI zajęcia indywidualne

Na zajęciach pracujemy nad intonacją, dykcją, interpretacją piosenki, emisją głosu, prawidłowym oddechem oraz ruchem scenicznym. Pokonujemy swoje słabości, czerpiąc z muzyki przyjemność, aktywnie muzykując.

Termin: poniedziałki, godziny zajęć są ustalane indywidualnie z instruktorem

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Termin: środy, godziny zajęć są ustalane indywidualnie z instruktorem

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Agata Bartłomiejczyk

Koszt zajęć: 55 zł/1 zajęcia

GITARA klasyczna, elektro-akustyczna, elektryczna

Zajęcia dla dzieci od 7 lat. Program warsztatów obejmuje lekcje gry na gitarze klasycznej, elektro-akustycznej i elektrycznej. Uczymy tych, którzy już grają i chcą to robić lepiej, jak i tych, którzy swoją przygodę z gitarą dopiero zaczynają. Pomagamy rozbudzić zamiłowanie do muzyki i rozwijać talent.

Termin: środy i soboty, godziny zajęć są ustalane indywidualnie z instruktorem

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Roman Sadowski

Koszt zajęć: 55 zł/1 zajęcia

Nauka gry na PIANINIE

Indywidualne zajęcia dla dzieci i młodzieży, chętnych do rozwijania swoich zdolności muzycznych. Na zajęciach pracujemy nad odpowiednią postawą ciała podczas gry, kształceniem słuchu, uczymy się czytać nuty, poznajemy podstawy teorii muzyki, ćwiczymy gamy i gramy utwory muzyczne dostosowane odpowiednio do predyspozycji i poziomu zaawansowania uczestników.

Termin: poniedziałki, czwartki, godziny ustalane indywidualnie

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła

Instruktor: Piotr Iwański

Koszt zajęć: 55 zł/lekcja

JĘZYK HISZPAŃSKI

Zajęcia z języka hiszpańskiego dla dzieci od 7 lat, wprowadzają podstawowe zasady gramatyczne i słownictwo z życia codziennego. Opanujemy podstawowe zwroty i wyrażenia, a także poznamy hiszpańskie piosenki i wiersze. W grupie zaawansowanej ćwiczymy umiejętność słuchania, czytania, mówienia i pisania.

Termin: soboty

godz.11.00-11.50 (dzieci – grupa średniozaawansowana)

godz.12.00-12.50 (dzieci – grupa początkująca)

Miejsce: filia ODT „Pogodna”

Instruktor: Carlos Mendoza

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

Wielkość czcionki