Scroll to top
Kino Pogodna Dzieci: Pettson i Findus – wielka wyprowadzka
11:00 do 13:00 - 22 listopada 2020
Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa Zobacz dojazd

Seans filmowy dla dzieci w wieku 4+ połączony z warsztatami plastycznymi. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od poniedziałku poprzedzającego seans pod nr tel. 22 427 37 74.

Wydarzenie realizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Oświadczenie o stanie zdrowia do pobrania:

Oswiadczenie-o-stanie-zdrowia-osoby-doroslej

Reżyseria: Ali Samadi Ahadi, kraj i rok produkcji: Niemcy 2018, czas trwania: 81 min, wersja językowa: Dubbing, kategoria wiekowa: 4+

Opis filmu:

Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie?

Zwiastun filmu:

 

Opis warsztatów:

„Czy naprawdę rosnę?”

Pewnego dnia okazuje się, że Findus nie mieści się w swoim łóżku – urósł. Zdarzyło się Wam kiedyś, że Wasze łóżko okazało się za małe? Na szczęście wiemy, jak sobie z tym poradzić. By mieć wszystko pod kontrolą zaprojektujemy miarki wzrostu. Takie, przy których nie tylko będziemy mogli sprawdzić, jak jesteśmy duzi, ale i przypomnimy sobie, co potrafimy i co umiemy. A co powiecie, żeby zmierzyć wszystkich członków naszej rodziny i sprawdzać, kto jest wyższy? Na warsztatach do filmu stworzymy własne miarki pełne wspomnień i cyferek. Umiesz liczyć? To świetna okazja by przypomnieć sobie cyferki.

 

Prowadzenie warsztatów:

Szymon Gotowski - trener, edukator i animator dziecięcy i młodzieżowy. Praktyk i entuzjasta kreatywnego myślenia. Z Kinem Dzieci i edukacją Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej związany od 5 lat. Na co dzień pracujący z najmłodszymi w warszawskich muzeach i instytucjach kultury, Zajmuje się sztuką współczesną, pracą w zakresie antydyskryminacji i wielokulturowości. Realizuje własne projekty i programy twórcze. Jest artystą, edukatorem, producentem, managerem i całkiem miłym człowiekiem. Prywatnie łasuch, tatuś kundelka i śpioch. Tegoroczny stypendysta Ministra Kultury w zakresie metodyki efektywnej edukacji dzieci młodszych. Znany jako „Pan Szymon” – twórczy, kolorowy, miły człowiek.

Gdzie?

Udostępnij Wydarzenie

Wielkość czcionki