Scroll to top
Cykl spotkań z podróżniczką, Anitą Pogorzelską.
18:00 7 maja 2020 do 18:00 29 czerwca 2020

Wszystkich fanów podróży zachęcamy do wirtualnych wypraw z podróżniczką, Anitą Pogorzelską. Materiały z wyjazdów prezentowane są w każdy poniedziałek i piątek o godz. 18.00 na Facebooku Ośrodka Kultury, Filii "Pogodna" oraz Filii "Zielona".

Anita Pogorzelska, podróżnik:

Podróżuję od zawsze, kiedyś w marzeniach, dziś w realu. Kiepski angielski, marna emerytura i brak kondycji to wydawałoby się realne przeszkody aby realizować dość drogie hobby jakim są podróże. Opowiadam o swoich podróżach na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora, szkołach, bibliotekach, domach kultury, podczas spotkań na festiwalach podróżniczych, z nadzieją, że uda mi się zarazić swoją pasją innych, udowodnić, że spełnianie marzeń nie zna granic wieku czy finansów oraz że nie ma rzeczy niemożliwych.
Staram się odwiedzać miejsca do których trudno dotrzeć, mało odwiedzane przez turystów. Fascynują mnie ludzie, plemiona opierające się wpływowi zachodniej cywilizacji, żyjące w sposób niezmienny od setek lat. To leitmotiv moich wypraw. Podróżując – fotografuję.
Odbyłam w sumie około 50 podróży.
Z każdej podróży przywożę nietypowe pamiątki; fragmenty strojów, przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne, często są to unikaty. Podczas spotkań ze słuchaczami stanowią uzupełnienie moich opowieści i są sporą atrakcją.

Udostępnij Wydarzenie

Wielkość czcionki